ČT: Roman Šmucler opět hledá nejchytřejšího Čecha

23.03.2015 19:10

Pořad Nejchytřejší Čech se chystá na svou druhou řadu. I tentokrát diváky celou soutěží provede moderátor Roman Šmucler spolu s „pouličním vědcem“ Jiřím Havelkou.

ČT: Roman Šmucler opět hledá nejchytřejšího Čecha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Ve dnech 28. – 29. března proběhne první casting, a to na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Ve dnech 11. – 12. dubna pak proběhne casting v Praze, na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Na obrazovkách České televize se Nejchytřejší Čech objeví příští rok.

„Do připravovaného pokračování jsme se rozhodli vedle disciplín testujících různé inteligenční schopnosti přidat i jednu vědomostní disciplínu. Zátěž soutěžících tak vzroste o další rozměr,“ slibuje dramaturgyně pořadu Eliška Faeklová. Kreativní producent Michal Reitler, v jehož tvůrčí producentské skupině druhá řada soutěže o milion korun ve zlatých dukátech vzniká, ji doplňuje: „Budeme i nadále testovat jednotlivé složky naší inteligence, ale zároveň je ambicí soutěže přinést originální a technologicky výjimečné disciplíny, které budou hráčskou výzvou i diváckým zážitkem. To je na tomto projektu nejcennější.“

„Jsem opravdu krajně zaneprázdněný člověk, ale Nejchytřejší Čech je pro mne poslání a tak jsem si přese všechno udělal na projekt čas a jsem moc rád, že mu dala Česká televize znovu důvěru,“ říká průvodce pořadem MUDr. Roman Šmucler a dodává: „Vyzdvihuje chytré lidi, na kterých stojí naše budoucnost. Motivuje zhruba milion lidí trénovat s námi po šest večerů svůj mozek. Zamyslet se nad tím, co pro sebe dělají. Bojovat tak se stárnutím, leností.“

Zájemci o účast v soutěži se mohou registrovat na dvoukolový konkurz prostřednictvím přihlášky na webových stránkách www.nejchytrejsi-cech.cz, případně přímo na místě v čase konání konkurzu. Pozván na první kolo konkurzu bude každý, kdo přihlášku řádně vyplní a podá. Konkrétní termíny a místa budou vyhlášeny prostřednictví televizního vysílání ČT a na webových stránkách pořadu. Podmínkou účasti v soutěži je úspěšně absolvovat první a druhé kolo konkurzu, přičemž každé kolo konkurzu se bude konat v rámci jednoho dne. První kolo konkurzu obsahuje písemné testy. Po překročení určité hranice bodů, postupuje zájemce k ústnímu pohovoru.  Zde je na základě výhradního uvážení ČT vybráno 60 osob, které postupují do posledního kola konkurzu. V něm zájemce podstupuje další osobní pohovor a předvede svou schopnost řešit zadané rébusy ověřující logické i manuální dovednosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Pražští hasiči se školili v kácení nebezpečných stromů

22:17 Lesy Praha: Pražští hasiči se školili v kácení nebezpečných stromů

Jak správně postupovat při havarijních těžbách i rizikovém kácení se poslední lednový den učili hasi…