ČVUT: Děkan Fakulty dopravy docent Hrubeš byl jmenován do čela správní rady SŽDC

09.11.2018 13:50

Z pověření vlády ČR byl docent Pavel Hrubeš, děkan Fakulty dopravní ČVUT v Praze, jmenován členem správní rady státní organizace Správa železniční dopravní cesty a s účinností od 1. 11. 2018 pověřen jejím vedením.

ČVUT: Děkan Fakulty dopravy docent Hrubeš byl jmenován do čela správní rady SŽDC
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.
reklama

Doc. Ing. Pavel Hrubeš Ph.D., dosáhl akademické hodnosti docent v oboru Inženýrská informatika v dopravě a spojích v roce 2011. Od roku 2007 působí v organizační struktuře Fakulty dopravní ČVUT v různých vedoucích funkcích, od roku 2012 pak jako šéf Ústavu dopravní telematiky. Dlouhodobě se podílí na řešení významných grantů a výzkumných záměrů. Aktivně působí v několika platformách a profesních sdruženích a komisí zaměřených na dopravní telematiku.

Do funkce předsedy správní rady SŽDC nastupuje tedy odborník na dopravu s dlouholetými zkušenostmi, který si od svého působení ve v této funkci slibuje především rozvoj dopravně klíčové instituce a propojení akademické a provozní sféry železniční dopravy, což dokládá i jeho pohled na současnou roli fakulty: Fakultu dopravní ČVUT vnímám jako instituci, která úspěšně a kvalitně realizuje svoji základní úlohu ve vzdělávání a rovněž je důstojným partnerem veřejné správy a průmyslu, při poradenství anebo projektech vědy a výzkumu.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeňský kraj: Klatovská nemocnice otevřela nové prostory

22:31 Plzeňský kraj: Klatovská nemocnice otevřela nové prostory

Klatovská nemocnice zprovoznila nové prostory oddělení zdravotně sociálních lůžek. Oddělení nyní půs…