ČVUT: O architekturu a stavitelství je velký zájem

23.02.2018 10:59 | Zprávy

O přípravu na přijímací zkoušky na Fakultu stavební ČVUT v programu Architektura stavitelství mají zájem nejen maturanti, ale i studenti z nižších ročníků středních škol.

ČVUT: O architekturu a stavitelství je velký zájem
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Kurzy kreslení pomohou uchazečům s výběrem grafických prací na přijímací pohovor, středoškoláci zde zjistí, co je třeba zlepšit nebo upravit, a kurzy se zohledňují i jako zájem o obor. Spolu s tím se zájemci o studium tohoto i dalších oborů na fakultě mohou hlásit i do přípravných kurzů z matematiky a deskriptivní geometrie. Matematika je koncipována jako příprava na přijímací zkoušky, kurzy však umožňují zopakovat si i její část na maturitu a získat větší jistotu při začátku studia. Základy deskriptivní geometrie pomohou při začátku studia. Na kurzy matematiky a deskriptivní geometrie se lze hlásit do 28. února, na kurzy kreslení do 18. května 2018.

Součástí přijímacího řízení na bakalářský studijní program Architektura a stavitelství na Fakultě stavební ČVUT v Praze je i pohovor z  architektury. „Pohovor není znalostní zkouška, ale zjištění zájmu o obor a potenciálu ke studiu architektury, zejména schopnosti vnímat prostor. S uchazeči diskutujeme nad jejich kresbami a motivační prací. Důležitým hlediskem je schopnost komunikovat a reagovat na dotazy a připomínky zkoušejícího. Hovoříme o představě architektury a práci architekta, přístupu k ní. Se studenty tráví pedagogové ateliérové tvorby mnoho kontaktních výukových hodin, proto je pro nás důležité najít sympatické a vnímavé mladé lidi, jejichž schopnosti můžeme rozvíjet. Pohovor nám spolu s výsledky písemných zkoušek z matematiky pomáhá najít ty nejlepší možné budoucí studenty. Už během přijímacího řízení jsme schopni odhadnout talent,“ vysvětluje význam pohovoru doc. Zuzana Pešková, proděkanka pro pedagogickou činnost Fakulty stavební ČVUT.

Kurz kreslení pro cílené směřování ke studiu architektury

V rámci přípravných kurzů kreslení se studenti seznámí se základy kresby tužkou a zachycením architektonického prostoru. Vyučuje se zde jednoduchá lineární architektonická kresba doplněná o pojednání pomocí šrafy - povrchy, stíny a kontrasty pro zachycení prostoru. „Vedoucí kurzů, zkušení pedagogové z katedry architektury Fakulty stavební ČVUT, uchazečům pomohou s výběrem vhodných prací pro přijímací pohovor. Na něm mohou využít i kresby, které připraví pod vedením našich vyučujících na kurzu kreslení. Plusem je i to, že se seznámí s prostředím fakulty, ztratí ostych a jsou schopni se lépe odprezentovat,“ popisuje Ing. arch. Jan Kašpar z katedry architektury Fakulty stavební ČVUT, který kurzy kresby vede. Absolventi kurzu navíc získají certifikát, který je v rámci přijímacího řízen zohledněn jako „zájem o obor“ a cílená příprava. „O kurz kreslení máme každý rok velký zájem, hlásí se do něj nejen maturanti, ale mnohdy i studenti prvních či druhých ročníků středních škol, kteří chtějí k architektuře cíleně směřovat,“ dodává architekt Kašpar.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Zbraně

Zaujal mě váš komentář ke zbraním. Máte naprostou pravdu, že kdo chce jakoukoliv zbraň použít třeba k zabíjení, že si ji nějak opatří - většinou nezákonně. Ale co mě zajímá je váš pohled na to, aby lidé mohli použít legální zbraň pro svou ochranu nebo ochranu majetku? Protože co vím, tak je většina ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HK ČR: Česká energetika potřebuje strategii s důrazem na zajištění energetické bezpečnosti

13:33 HK ČR: Česká energetika potřebuje strategii s důrazem na zajištění energetické bezpečnosti

Klíčové výzvy české energetiky, budoucnost teplárenství bez uhlí, transformace regionálních zdrojů n…