CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS předvedly na Dnech NATO celou škálu svých výrobků

17.09.2018 10:03

Speciální partneři Dnů NATO a Vzdušných sil AČR holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a společnost TATRA TRUCKS jsou tradičními účastníky této největší bezpečnostní akce ve střední Evropě. Divákům ve statických expozicích i během dynamických ukázek předvedly vojenská vozidla, automobily nebo například slavný americký vrtulník UH-60 Black Hawk.

CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS předvedly na Dnech NATO celou škálu svých výrobků
Foto: Czechoslovak Group
Popisek: Czechoslovak Group (CSG)

Letos se mezi veřejností velmi populární Dny NATO a Vzdušných sil AČR uskutečnily o víkendu 15. a 16. září, a to opět na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě Mošnově. Holding CSG letos představil po AČR nejrozsáhlejší expozici i největší stánek ze všech vystavovatelů, které se těšily značné pozornosti. Prezentační stánek holdingu CSG navštívili i významní hosté, mezi nimiž byli i předseda vlády Andrej Babiš a ministr obrany Lubomír Metnar.

Jako každý rok nesměla chybět technika, kterou vyvíjejí a vyrábějí české společnosti působící v rámci holdingu CSG a kopřivnická společnost TATRA TRUCKS. Z vojenské techniky bylo k vidění především speciální obrněné vozidlo PATRIOT 4x4 APC z produkce firmy EXCALIBUR ARMY, které je postaveno na osvědčeném podvozku TATRA. Tatrovácký podvozek využívá i druhý exponát, který EXCALIBUR ARMY vystavoval, a to houfnice DANA M2, která se na mošnovském letišti představila úplně poprvé, protože jde o horkou novinku.