Celní správa: Bilance hazardu na jižní Moravě

04.07.2019 22:30

27 kontrol provozování hazardních her zrealizovali celníci v první polovině roku po celé jižní Moravě. Ve 12 případech se jednalo o nelegální herny.

Celní správa: Bilance hazardu na jižní Moravě
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Dozorová činnost celních úřadů nad provozováním hazardních her se zatím jeví jako nekončící příběh boje s nelegálními hernami. V loňském roce jich na jižní Moravě bylo objeveno 38. V první polovině letošního roku jich bylo 12, což by ukazovalo na mírně sestupnou tendenci. Obdobné je to i s počty zadržených herních zařízení – za celý loňský rok 216 kusů a za letošní 45. statistiky.

V porovnání se stejným obdobím loňského roku bylo letos realizováno téměř stejné množství kontrol 26 : 27, nicméně se snížil počet nelegálních heren i zadržených herních zařízení. Koncem tohoto roku dojde navíc k ukončení platnosti povolení k provozování hazardních her vydaných podle předchozí právní úpravy (zákon o loteriích), v jehož důsledku by měly z některých obcí herny zcela zmizet, poněvadž byly místní vyhláškou zcela zakázány.

Povolení, která v současnosti vydává ministerstvo financí podle zákona o hazardních hrách, ukládají provozovatelům řadu nových podmínek, které dříve plněny být nemusely. Ať už se jedná o počty herních zařízení, registrace hráčů, evidence, kamerový systém či regulaci reklamy. Zároveň musí provozovatelé plnit podmínky povolení k umístění herního prostoru, které vydávají obce.

Od počátku účinnosti zákona o hazardních hrách (od 1. 1. 2017) Celní úřad pro Jihomoravský kraj pravomocně rozhodl v 18 případech zjištěného porušení zákona a uložil sankce pokuty v celkové výši 9 330 000 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj pomůže k čistotě vody v nádrži Rozkoš

21:31 Královéhradecký kraj pomůže k čistotě vody v nádrži Rozkoš

Radní Královéhradeckého kraje schválili pomoc projektu na odkanalizování obcí na levém břehu vodního…