Celní správa: Kontroly během filmového festivalu

12.07.2023 16:44 | Tisková zpráva

Karlovarští celníci provedli v průběhu konání Mezinárodního filmového festivalu 6 kontrol vytipovaných stánků, všechny byly pozitivní.

Celní správa: Kontroly během filmového festivalu
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

MFF v Karlových Varech je velkým svátkem nejen pro filmaře, ale také jeho návštěvníky a samozřejmě i pro obchodníky. Ale i během takové akce je potřeba dodržovat pravidla. Jednou z kompetencí celníků je také kontrola dodržovaní Zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.

Během festivalu karlovarští celníci prováděli kontroly dodržování tohoto zákona, zaměřené na omezení dostupnosti alkoholických nápojů. Zákon zakazuje prodávat nebo podávat alkohol ve stánku, s výjimkou příležitostného prodeje. Osoba, která hodlá prodávat lihoviny, je ale povinna tento prodej písemně oznámit správci spotřební daně, v jehož územní působnosti se bude prodej uskutečňovat, a to nejpozději 5 pracovních dnů před zahájením prodeje, což si někteří prodejci nesplnili. 

V rámci kontrol příležitostného prodeje lihovin během Mezinárodního filmového festivalu objevili také stálou provozovnu, kde nebyly daňovým subjektem doloženy žádné daňové doklady k prodávaným lihovinám. Navíc se na místě nacházelo i několik lahví neznačeného alkoholu. Zboží celníci zajistili a také tento případ předali k dalšímu řízení právnímu oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Přístupnost veřejných institucí stále pokulhává, ukázaly výzkumy

7:02 Ombudsman: Přístupnost veřejných institucí stále pokulhává, ukázaly výzkumy

Dva výzkumy veřejného ochránce práv ověřovaly přístupnost veřejných budov z pohledu stavebního práva…