Celní správa: Kontroly hazardu v karlovarském regionu

14.06.2023 22:02 | Tisková zpráva

Karlovarští celníci provedli od začátku letošního roku bezmála 20 kontrol provozování hazardních her.

Celní správa: Kontroly hazardu v karlovarském regionu
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Jednou z mnoha kompetencí Celní správy České republiky je kontrola provozování hazardních her. Příslušníci oddělení Dohledu nad subjekty Celního úřadu pro Karlovarský kraj vykonávají dozor v oblasti provozování hazardních her podle zákona o hazardních hrách a souvisejících předpisů. Zaměřují se jak na legální, tak i na nelegální provozování hazardních her.

Porušení zákona se provozovatelé legálních hazardních her nejčastěji dopouštějí nedodržením povinností souvisejících s identifikací a evidencí návštěvníků herního prostoru. Tím umožňují účast na hazardní hře i osobám bez platné registrace, či vstup do herního prostoru osobám mladším 18 let, nebo osobám zapsaných v Rejstříku fyzických osob vyloučených z účasti na hazardních hrách.

V několika případech bylo zjištěno, že se osoby, jež pro provozovatele vykonávají činnosti a úkoly související s provozováním hazardní hry, samy účastnily hazardní hry na technickém zařízení v herním prostoru. Kontrolované osoby dále umístily v herním prostoru nepovolené nápisy, reklamy a loga, a také v kasinu neumožnily hru nejméně u 3 hracích stolů živé hry, a to po celou provozní dobu kasina, čímž byl porušen zákon o hazardních hrách.

Všechny výše uvedené případy jsou nyní v řešení, nebo již byly předány k dalšímu řízení právnímu oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj. Za uvedené přestupky lze provozovatelům hazardní her uložit pokuty do výše 3 000 000 Kč.

Od začátku letošního roku zajistili karlovarští celníci ve svém regionu také 17 nelegálních technických herních zařízení bez vydaného povolení Ministerstva financí, případy jsou v řízení. Provozovatelům výherních přístrojů hrozí pokuta až do výše 50 milionů Kč.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Michaela Opltová byl položen dotaz

Krize

Podle aktuální zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) je Česká republika nedostatečně připravena na krizové situace a mimořádné události. Vy tvrdíte, jak hodláte situaci řešit. Máte ale dojem, že se vám podařilo už nějakou krizi vyřešit? Vždyť do krizové situace se i díky politice této vlády dost...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 České dráhy během první poloviny roku převzaly do provozu 55 nových vlaků a lokomotiv

22:03 České dráhy během první poloviny roku převzaly do provozu 55 nových vlaků a lokomotiv

Celkem 22 elektrických jednotek RegioPanter, 15 motorových jednotek RegioFox, 17 lokomotiv Vectron a…