Celníci kontrolovali tabákové nálepky

12.05.2021 17:03

V prvním květnovém týdnu provedli příslušníci Celní správy České republiky celorepublikovou kontrolní akci s názvem „OHAŘ II“, která byla zaměřena především na značení tabákových výrobků. Zde došlo v souvislosti se změnou sazby spotřební daně ke změně značení z písmene Z na písmeno F.

Celníci kontrolovali tabákové nálepky
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Do kontrolní akce bylo celkem nasazeno 550 celníků a při patnácti kontrolách celníci využili i služebního psa se specializací na vyhledávání tabákových výrobků.

Celníci zkontrolovali 458 subjektů, ve 167 případech zjistili porušení právní předpisů. Celkem zajistili téměř 140 000 ks cigaret. Nejvíce cigaret značených neplatnou tabákovou nálepkou (Z) bylo zajištěno v územní působnosti Celního úřadu pro Liberecký kraj (cca 16.550 ks), Královéhradecký kraj (cca 15.900 ks) a Kraj Vysočina (cca 15.700 ks). Celní úřad pro hl. m. Prahu při kontrolní akci zajistil téměř 56 kg tabáku do vodních dýmek, který nebyl rovněž označen platnou tabákovou nálepkou.

Hlídky v rámci kontrolní akce zajistily 187 litrů lihovin, ke kterým kontrolované subjekty nepředložily doklady prokazující zdanění. V jedné provozovně v Moravskoslezském kraji celníci objevili 68 litrů neznačených lihovin, které neobsahovaly buď žádné kontrolní pásky, nebo byly značeny slovenskými kontrolními páskami.

U jedné právnické osoby celníci zjistili nedoplatek ve výši 10.000 Kč, který byl na místě uhrazen.

Za účelem maximální ochrany života a zdraví byli celníci vybaveni osobními ochrannými prostředky, zejména jednorázovými rukavicemi a respirátory třídy FFP2.

Obchodníci s tabákovými výrobky mohli prodávat nebo skladovat jednotková balení cigaret s tabákovou nálepkou s nižší sazbou daně označenou písmenem „Z" až do 30. dubna 2021. Porušení bude řešeno ve správním řízení a zajištěné cigarety budou pod dohledem celníků zničeny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Pražské metro bude opět jezdit do půlnoci, do provozu se vrací také Airport Express

22:11 DPP: Pražské metro bude opět jezdit do půlnoci, do provozu se vrací také Airport Express

V návaznosti na postupný růst poptávky a počet přepravených cestujících v metru po 20. hodině hl. m.…