Centrum pro epilepsie Brno se stalo členem mezinárodní celoevropské referenční sítě

31.01.2017 20:36 | Zprávy

Centru pro epilepsie Brno se podařilo stát členem mezinárodní celoevropské referenční sítě (European Reference Network) EpiCare. Toto konzorcium spojuje specializovaná epileptologická centra na evropské úrovni, která se věnují diagnostice a léčbě epilepsie. „Členství v této síti pacientům přinese možnost konzultace složitých případů s nejlepšími pracovníky v rámci zemí Evropské unie. Dále umožní zlepšit operační výsledky či genetické poradenství. Přínosem je rovněž užší spolupráce mezi jednotlivými pracovišti, což v budoucnu může usnadnit zavádění nových postupů jak v diagnostice, tak i v léčbě našich pacientů. Existence této sítě má význam rovněž pro vědecký výzkum,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA).

Centrum pro epilepsie Brno se stalo členem mezinárodní celoevropské referenční sítě
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA

Centrum pro epilepsie Brno (s programem diagnostiky a léčby komplikovaných, zejména farmakorezistentních epilepsií) bylo založeno v roce 1993. Jeho aktivita navázala na více než půl století trvající specializaci pracoviště v oboru epileptologie a klinické neurofyziologie. V současnosti v rámci centra úzce spolupracuje hned několik klinických pracovišť z obou brněnských fakultních nemocnic (www.epilepsiebrno.cz). Centrum zajišťuje komplexní péči o pacienty s epilepsií dospělého i dětského věku (FN Brno–dětská nemocnice) a superkonziliární péči o problematické (farmakorezistentní) případy. Centrum zajišťuje vysoce specializovanou péči nejen o pacienty z České republiky, ale často řeší i pacienty ze zahraničí, zejména ze Slovenska.

K dispozici centra je ve svatoanenské nemocnici specializované Epileptologické oddělení 83 s video-EEG monitorovací jednotkou a 14 nemocničními lůžky (vzniklo v roce 2004 jako první Epileptologické oddělení v ČR).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…