Ceny za záchranu a za zásluhy o Pardubický kraj mají nové majitele. Dvě nositelky mají čerstvě Medaili hejtmana

29.04.2016 11:19 | Zprávy

Ceny Michala Rabase za záchranu a Ceny Za zásluhy o Pardubický kraj mají od čtvrtečního podvečera nové majitele za rok 2015. Na slavnostním večeru ve Východočeském divadle je jménem Zastupitelstva Pardubického kraje předávali hejtman Martin Netolický a jeho statutární zástupce Roman Línek. K sedmi novým laureátům cen se připojily také dvě čerstvé nositelky Medaile hejtmana.

Ceny za záchranu a za zásluhy o Pardubický kraj mají nové majitele. Dvě nositelky mají čerstvě Medaili hejtmana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje

„Symbolickým DĚKUJI v podobě skleněné plastiky již potřetí vyjadřujeme úctu a poděkování lidem, kteří často ve svém volném čase věnují velké úsilí rozvoji našeho kraje nebo svou činností šíří jeho dobré jméno. Naše poděkování patří také těm, kteří nezaváhali ani na chvíli a obětavě přispěli k záchraně lidského života, tedy tomu nejcennějšímu, co každý člověk má,“ řekl hejtman Martin Netolický, který také připomněl, že se poprvé slavnostní večer uskutečnil v prostorách Východočeského divadla v Pardubicích.

„Výběr komise zastupitelstva jde také letos napříč mnoha oblastmi,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Roman Línek. „Jsem potěšený, že je tu několik zástupců zdravotnictví a sociální péče, ale také historik, geolog a sochař. A přál bych nám všem, aby nás takoví lidé, jako jsou dnešní laureáti, obklopovali v našem životě v co nejhojnějším počtu.“

Cena Za zásluhy o Pardubický kraj

RNDr. Daniel Smutek, geolog a hydrogeolog je jedním ze zakladatelů Národního geoparku Železné hory, který nyní usiluje o zapsání do globální sítě geoparků UNESCO. O osvětu a vzdělávání zejména mladší generace se Daniel Smutek zasloužil i jako autor projektu Geovědy – Historií země za dva dny nebo zpřístupněním velké části své významné geologické sbírky.

MUDr. Václav Volejník, CSc., ředitel Hamzovy léčebny Luže – Košumberk, stál u její velké přeměny po roce 1989. Změnila se skladba klientů z dětí na převážně dospělé, byly potřeba rekonstrukce a zejména zvýšení úrovně léčebné péče. K tomu se Václav Volejník snažil udržet léčebnu a její areál otevřené veřejnosti včetně rozsáhlého arboreta v přilehlém parku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Proč jste nepodpořil zákon, který měl zajistit lepší dostupnost léků a lékáren?

Přijde mi, že se tu opět staví byznys nad zájmy lidí, a v tomto případě i nad zdraví. Nebo co podle vás bylo na zákoně špatného? A proč se u nás pořád nahrává jen těm velkým hráčům? Podívejte se, co to způsobilo třeba v obchodech, ale další příklad jsou třeba operátoři. Proč tu pořád není další, kte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Čtrnást jeskyní ČR cílí na rodiny s dětmi

22:03 Správa jeskyní: Čtrnást jeskyní ČR cílí na rodiny s dětmi

Jeskyně se připojují k turistickým objektům, které cílí na rodiny s dětmi a od prázdnin zavádí rodin…