Češi investovali do zlata nejvíce peněz za posledních dvacet let

16.12.2012 8:56 | Zprávy

Lidé v České republice investovali do nákupu zlata téměř dvojnásobek oproti minulému roku. Vyplývá to z analýz společnosti zabývající se investicemi do zlata.

Češi investovali do zlata nejvíce peněz za posledních dvacet let
Foto: archiv
Popisek: Zlaté cihly, ilustrace

Ty letos stouply o stovky milionů, zejména díky snaze mnoha Čechů zajistit své úspory proti znehodnocení. Cena zlata, na rozdíl od jiných komodit nebo akcií, v dobách ekonomických krizí znatelně stoupá, a to i o desítky procent ročně.

„V Česku již existují tisíce klientů, kteří si měsíčně pravidelně spoří tisíce korun do zlata. Za poslední čtyři roky počet investorů do zlata narostl o téměř tři sta procent a zaznamenali jsme obrovský nárůst především drobných střadatelů,“ potvrzuje zvýšenou poptávku po investicích do zlata Václav Kuna, ředitel společnosti Swiss Gold.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Myslíte, že další volby vyhrajete?

Aspoň mi to vyplývá z toho, co tvrdíte, že se připravujete na nápravu škod po této vládě. Zajímá mě, z čeho usuzujete, že to příště vyhrajete, když teď jste to nedokázali? Vyhodnotili jste si třeba to, proč tomu tak bylo? Na co jste přišli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

APAS: Regulaci kratomu vítáme. Teď je klíčové ochránit mladistvé a podpořit prevenci

22:03 APAS: Regulaci kratomu vítáme. Teď je klíčové ochránit mladistvé a podpořit prevenci

Kratom se od 12. listopadu 2025 oficiálně zařadil mezi regulované psychomodulační látky.