Česká centra: České taneční filmy pod newyorským nebem

20.08.2021 14:02 | Zprávy

Pražský Festival tanečních filmů, zaměřený na dance for camera filmy, připravil přehlídku českých tanečních filmů „na míru“ prostorám Českého centra New York.

Česká centra: České taneční filmy pod newyorským nebem
Foto: Česká centra
Popisek: Česká centra

 Ve čtvrtek 26. srpna se na střeše České národní budovy na Manhattanu představí výběr českých tanečních filmů, přičemž divákům se zde představí hned čtyři snímky – Delimitation, Roselyne, Efeméry a Fibonacci.

S NOVÝM ELÁNEM A ENERGIÍ 

Neverbální divadlo a tanec má v programové strategii Českého centra New York (ČCNY) mnohaletou tradici, jeho uvádění ale zastavil Covid, a tak se začalo experimentovat. Díky podpoře  ČCNY se zde v minulosti představil například filmový taneční projekt newyorského studia Dušana Týnka. Nový projekt, který tentokráte vznikl ve spolupráci s Pražským festivalem tanečních filmů, však přináší „taneční současnost“ a jako takový má vynikající předpoklady zaujmout newyorské publikum. Dance for camera snímky spojují poezii filmu
s novým rozměrem tance.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Írán

Válka už začala, to nezmění nikdo. Co by ale podle vás bylo teď nejlepší východisko nebo nejlepší scénář, když ten současný považujete za průšvih?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ŘVC: Nové čekací stání pro malá plavidla u plavební komory Praha-Modřany

22:03 ŘVC: Nové čekací stání pro malá plavidla u plavební komory Praha-Modřany

V dolní rejdě plavební komory Praha-Modřany bylo dokončeno a uvedeno do provozu nové čekací stání pr…