Česká literatura se představila na knižním veletrhu v Madridu

14.10.2015 15:21

Ve dnech 7. – 9. října 2015 proběhl ve španělské metropoli 33. ročník mezinárodního knižního veletrhu Liber.

Česká literatura se představila na knižním veletrhu v Madridu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Knihovna, ilustrační foto

Letos poprvé v historii se veletrhu účastnila i Česká republika. Prezentaci připravilo Ministerstvo kultury ve spolupráci s Českým centrem Madrid. Dle Ivety Gonzálezové z Českého centra národní stánek i vystoupení autorů potvrdily, že zájem o českou literaturu ve Španělsku stoupá. Během veletrhu byly dojednány předběžně překlady některých ze zastoupených autorů i publikace dalších titulů české literatury ve španělštině.

Českou republiku reprezentovala pětice spisovatelů: Tereza Boučková – autorka bestselleru Rok kohouta, který vyjde v překladu do španělštiny na jaře 2016, Michael Žantovský – bývalý mluvčí a poradce prezidenta Václava Havla a jeho nejnovější monografista, Magdaléna Platzová – autorka úspěšné prózy Anarchista, Matěj Hořava – laureát cen Magnesia Litera a Česká kniha za debut Pálenka a Petr Stančík, rovněž oceněný v soutěži Magnesia Litera za román Mlýn na mumie. V rámci diskuzních pořadů s autorkami a autory zazněly rovněž přeložené úryvky z jejich textů. Český stánek pak nabízel výběr ze současné české knižní produkce, českou literaturu posledních let v překladu do španělštiny a titul Nueva literatura checa 2000–2015, realizovaný Ministerstvem kultury právě u příležitosti madridského veletrhu.

Mezinárodní knižní veletrh Liber se koná střídavě v Madridu a Barceloně, formátem má blízko k pražskému veletrhu Svět knihy. Letos představil produkci zhruba čtyř set knižních nakladatelů z více než dvaceti zemí světa.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK: V Jeseníkách sčítali ornitologové sovy a slyšeli i vlky

22:08 AOPK: V Jeseníkách sčítali ornitologové sovy a slyšeli i vlky

V polovině dubna se CHKO Jeseníky sčítaly sovy. Akci pořádala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR …