Česká obchodní inspekce nechyběla na Dnech NATO

27.09.2015 14:03

Stejně jako v předchozích letech nechyběli mezi účastníky na Dnech NATO v Ostravě inspektoři z místně příslušného inspektorátu ČOI. Důvodem byla nejen očekávaná rekordní účast návštěvníků, ale také četné stánky, které zajišťovaly občerstvení a nabízely prodej nejrůznějších výrobků, které by mohly spotřebitele během programu zaujmout. „Výsledky kontrolní akce v průběhu Dnů NATO jsem byl velmi příjemně překvapen. Nedostatek zjištěný u jediného prodejce z 10 kontrolovaných svědčí o tom, že preventivní monitorování těchto příležitostných akcí našimi pracovníky má smysl a že prodejci mohou být vůči spotřebitelům féroví,“ řekl Boris Stabryn, ředitel inspektorátu ČOI se sídlem v Ostravě.

Česká obchodní inspekce nechyběla na Dnech NATO
Foto: NATO
Popisek: Summit NATO

Cílem kontrol podnikatelů na letošních Dnech NATO bylo prověřit, zda neporušují při prodeji výrobků a poskytování služeb obecně závazné právní předpisy. O tuto tradiční dvoudenní akci mají kromě vojenských nadšenců, návštěvníků všech věkových kategorií a zástupců nejrůznějších profesí, zájem také prodávající a poskytovatelé služeb. Dny NATO nejsou jen show s atraktivním programem, ale také důležitá významná platforma pro prezentaci bezpečnostních témat a významná společenská událost, na níž se setkávají zástupci privátní komerční sféry s představiteli státní správy a čelnými zástupci politického, podnikatelského, vědeckého, kulturního a společenského světa.

V tomto kontextu je třeba, aby také zázemí této akce, tj. obchod a služby bezchybně fungovaly, a proto je potěšitelné, že to výsledky monitorování a následné kontrolní činnosti České obchodní inspekce na této akci potvrdily. Jde o výrazné zlepšení úrovně prodeje a poskytovaných služeb, neboť při kontrole 10 vytipovaných subjektů, převážně stánků s občerstvením, byl zjištěn nedostatek pouze u jednoho prodejce. Za účtování zakoupeného pokrmu v neprospěch spotřebitele mu inspektoři příkazem na místě uložili pokutu ve výši 1000 Kč.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce: Prodejcům Flory Olomouc chyběly cenovky a měřidla

16:22 Česká obchodní inspekce: Prodejcům Flory Olomouc chyběly cenovky a měřidla

Česká obchodní inspekce po celý rok 2018 kontrolovala jednotlivé etapy výstavy Flora Olomouc. Celkem…