Česká obchodní inspekce ve Vyšším Brodě zajistila padělky za 8,5 mil. Kč

01.09.2019 9:31

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny provedla mimořádnou kontrolnu na tržnici ve Vyšším Brodě. Celkem zabavila 1 426 padělků v hodnotě originálů 8 538 780 Kč. „Inspektoři zahájili ve dvou případech s kontrolovanou osobou správní řízení. Za porušení zákona o ochraně spotřebitele může být uložena sankce až do výše 5 milionů korun. Vybrané zajištěné padělky budou využity pro humanitární účely, zbývající zlikvidovány,“ říká k závěrům kontroly ředitelka regionálního inspektorátu Martina Střihavková.

Česká obchodní inspekce ve Vyšším Brodě zajistila padělky za 8,5 mil. Kč
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila ve spolupráci s Cizineckou policií a za účasti Městské policie Vyšší Brod mimořádnou kontrolní akci na tržnici ve Vyšším Brodě, která byla zaměřená na nabídku a prodej padělaných výrobků. Inspektoři ČOI využili své pravomoci a otevřeli za účasti přizvané osoby dva sklady fungující jako zázemí prodejních stánků, neboť jejich majitelé je dobrovolně na základě výzvy nezpřístupnili.

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny při této akci zabavila celkem 1 426 kusů padělků v hodnotě originálů 8 538 780 Kč. Převážně se jednalo o textilní výrobky a koženou galanterii. Konkrétně to byly trička,  mikiny, bundy, tepláky, kraťasy, čepice a šály. Mezi dalším zabaveným zbožím byly kabelky, opasky a peněženky. Padělané zboží bylo označeno ochrannými značkami Adidas, Nike, Gucci, Burberry, Louis Vuitton, Vans, Chanel, Michael Kors,  Tommy Hilfiger, Levi's a Calvin Klein.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Prodej šesti pozemků na Ostravsku přinesl více než 500 000 korun

22:54 ÚZSVM: Prodej šesti pozemků na Ostravsku přinesl více než 500 000 korun

ÚZSVM v Ostravě prodal přímým prodejem šest pozemků za celkovou částku 530 000 Kč. Šest sousedních p…