Česká obchodní inspekce zakázala na trhu nabíječku NATEC, hrozí úraz elektrickým proudem

15.01.2023 20:11 | Tisková zpráva

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je USB nabíječka, která může být pro spotřebitele smrtelně nebezpečná. Výrobek se prodává pod názvem Nabíječka NATEC 2,1A 2xUSB. Česká obchodní inspekce zjistila, že při používání této nabíječky může dojít vlivem nedostatečné izolace k úrazu elektrickým proudem.

Česká obchodní inspekce zakázala na trhu nabíječku NATEC, hrozí úraz elektrickým proudem
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Česká obchodní inspekce zjistila na trhu nebezpečnou nabíječku NATEC 2,1A 2xUSB, která je v plastovém lůžku a papírovém obalu. Na výrobku je uvedeno označení Natec, model: NUC-0995, stanovené označení CE, Input: AC 110-240V, 50/60Hz, 0,3A, Output: DC 5V – 2,1A, Impakt S.A., ul. Stanislawa Lema 16, 62-050, Mosina, Poland, Made in P.R.C., piktogramy: vnitřní použití, konstrukce třídy ochrany II, ekologická likvidace, RoHS. Na obalu je uvedeno: NATEC Retiro Universal 2xUSB Charger, EAN 5901969408300. Součástí balení je vícejazyčný návod k použití, včetně české verze.

Česká obchodní inspekce zjistila, že při používání této nabíječky může dojít vlivem nedostatečné izolace k úrazu elektrickým proudem, případně až smrti uživatele, který se dotkne USB konektoru na těle výrobku, na kterém se objeví nebezpečné síťové napětí 230V v důsledku průrazu nedostatečné izolace mezi primární a sekundární částí výrobku.    

Česká obchodní inspekce uložila prodejci zákaz dodávání této nabíječky na trh a stažení z trhu. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na MPO a informace o něm byly zveřejněny v systému Safety Gate. 

Informace o výrobku:

Název výrobku:    Nabíječka NATEC 2,1A 2xUSB
Typ / číslo modelu:   NUC-0995
Výr.č./EAN:    5901969408300

Identifikační údaje výrobce:  Impakt S.A., ul. Stanislawa Lema 16, 62-050, Mosina, Poland Distributor:    JHP Computers s.r.o., Blodkova 554/8, 500 06 Hradec Králové
Země původu:    Čína

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Dita Charanzová, Ph.D. byl položen dotaz

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Cenina ke 150. výročí objevitele tajemství krve

22:30 Česká pošta: Cenina ke 150. výročí objevitele tajemství krve

Ve středu 15. března Česká pošta uvedla do prodeje novou příležitostnou poštovní známku z edice Osob…