Česká pošta: Industriální komplex v sešitku

15.11.2024 7:31 | Tisková zpráva

Rozsáhlý průmyslový areál Vítkovických železáren je motivem nové příležitostné písmenové poštovní „B“ známky v?sešitku emise Technické památky: Dolní Vítkovice, kterou Česká pošta uvádí do prodeje ve středu 13. listopadu. Výtvarný návrh připravil Milan Bauer a rytinu obálky prvního dne vydání Václav Fajt. Známka byla dnes představena generálním ředitelem České pošty Miroslavem Štěpánem přímo v areálu Dolních Vítkovic.

Česká pošta: Industriální komplex v sešitku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pošta, ilustrační foto

Unikátní soubor industriální architektury Vítkovických železáren je zapsán v seznamu Evropského kulturního dědictví. Památka, někdy také přezdívaná Ostravské Hradčany, je výraznou dominantou Ostravska. Celý komplex je tak rozsáhlý, že bylo třeba vybrat a ztvárnit alespoň charakteristickou část komplexu. Pro známku autor podle svých slov zvolil „něco jako vizuál starých akcií”. Napodobil jej dobovými rámečky a musel přitom odfiltrovat nové architektonické nástavby, které na původních budovách nebyly.

Známkový sešitek sestává z osmi známek a čtyř stejných kuponů, jejichž námětem je násypka vysoké pece. Na přední straně sešitku je fotografie areálu na pozadí technických detailů a na zadní straně kresba důlní věže s?výtahem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Zabavení majetku

Jak vysvětlíte, že jste v minulém volebním období předložili zákon o zabavení majetku a teď jste proti němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Javoříčští netopýři se probudí 28. března, mladečští letouni 5. dubna

22:03 Správa jeskyní: Javoříčští netopýři se probudí 28. března, mladečští letouni 5. dubna

Hlavní sezóna zpřístupněných jeskyní začne sice až další víkend, ale už tuto sobotu 28. března zvou …