Česká televize: Novinky z Cannes - Oscarová Judy, Malkovich jako Nový papež nebo Útok v Salisbury

27.01.2021 21:20

Série Nový Papež oscarového režiséra Paola Sorrentina, Útok v Salisbury natočený podle skutečných událostí, cenami ověnčené šestidílné drama Roky a roky či Geniální přítelkyně podle knižního bestselleru. To je jen krátký výčet seriálové tvorby, kterou Česká televize získala po své diváky na mezinárodním veletrhu audiovizuální tvorby.

Česká televize: Novinky z Cannes - Oscarová Judy, Malkovich jako Nový papež nebo Útok v Salisbury
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách
reklama

Veřejnoprávní televize na něm pro diváky zajistila také řadu kriminálních sérií, dokumentů a filmových premiér. Naopak zahraničním vysílatelům ČT prodala řadu pohádek či minisérií včetně, na České lvy nominovaného, Herce.

„Podzimní televizní trh MIPCOM se kvůli koronavirové pandemii nekonal tradičně v Cannes, nýbrž pouze online, prostřednictvím virtuálních platforem. I přesto se České televizi podařilo zajistit dlouhou řadu vynikajících pořadů,“ říká ředitel programu České televize Milan Fridrich a pokračuje: „Jedná se například o Nového papeže, který navazuje na předchozího Mladého papeže. Jude Law sice stráví v tomto pokračování většinu času v ústraní, diváci se ale mohou těšit na hvězdného Johna Malkoviche. Dále o sérii Útok v Salisbury inspirovanou skutečnými událostmi nebo třeba o životopisný film o fenomenální zpěvačce a herečce Judy Garland, za jejíž ztvárnění získala Renée Zellweger v loňském roce Zlatý Glóbus, Oscara i Filmovou cenu Britské akademie.“

Ze seriálové tvorby v letošním roce na obrazovce České televize diváci uvidí drama podle skutečných událostí Útěk z vězení v Dannemoře režírované Benem Stillerem, oceňovaný britský dramatický seriál Roky a roky, druhou sezónu Potvory nebo televizní verzi kultovních románů Eleny Ferrante Geniální přítelkyně.

Příznivce kriminálních příběhů jistě potěší premiérové série Bodyguard, Bancroftová I, II nebo Sestra, které doplní francouzský krimiseriál Balthazar a nejnovější řada Případů detektiva Murdocha. Historických událostí se dotkne unikátní televizní počin – válečný seriál Svět v plamenech nebo tituly Bílá princezna a Španělská princezna.

V televizní premiéře se divákům představí bohatá evropská produkce: maďarské drama oceněné na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary Rodinné štěstí, polský film o pronásledování církevních představitelů Zákal či společensko-kritický snímek Klér. Chybět nebudou ani světové filmové hity, jako jsou Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, Božská Florence, Vévodkyně nebo Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny režírovaný Melem Gibsonem.

Tradičně bohatá bude také kolekce zakoupených dokumentů od BBC. Z dávné historie ČT uvede pořady Neandrtálci, Hrdinové starověkého Řecka nebo Tutanchamonův odkaz, ze současnosti pak třídílný cyklus Putin. Ze světa fauny a flóry se v programu objeví například Špioni na sněhu, v němž přírodu odhalují kamery na tělech zvířat.

Online veletrhu se Česká televize účastnila také jako aktivní producent. „Zahraniční vysílatelé opět potvrdili zájem o hranou tvorbu České televize, a to zejména o tradičně populární pohádky a krimiseriály. Do jižní Ameriky putují Spravedlnost, Stockholmský syndrom, Místo zločinu Ostrava nebo například třetí série Labyrintu. Tamní diváci rovněž uvidí minisérie Vodník a Živé terče či snímky DUKLA 61 a Metanol. Štědrovečerní pohádku Princeznu a půl království koupili pro své diváky vysilatelé v Německu a v Polsku. A právě v těchto dnech nám byl potvrzen i nákup minisérie Herec, nominované na České lvy, a to satelitní společností Eurochannel působící v mnoha zemích Evropy a Ameriky,“ shrnuje obchodní ředitel České televize Hynek Chudárek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: 61. Zlín Film Fest bude zaměřen na literaturu ve filmu

22:33 Zlínský kraj: 61. Zlín Film Fest bude zaměřen na literaturu ve filmu

Tematické zaměření, grafickou podobu i organizaci nadcházejícího 61. ročníku ZLÍN FILM FESTIVALU – m…