Česká televize: Pomozte dětem - letos 12,5 milionu, celkem již přes čtvrt miliardy

11.07.2020 15:30

Bezmála dvanáct a půl milionu korun se podařilo vybrat v průběhu letošní, v pořadí již dvaadvacáté, sbírky Pomozte dětem.

Česká televize: Pomozte dětem - letos 12,5 milionu, celkem již přes čtvrt miliardy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách
reklama

Nejvyšší výtěžek za posledních devět let společného charitativního projektu České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) tak dovolí podpořit dalších 5 249 dětí po celé republice. Slavnostní podepsání smluv o nadačních příspěvcích se uskuteční příští čtvrtek a sbírka tím oficiálně překoná hranici čtvrt miliardy korun, které vybrala na pomoc již více než dvěma stům tisícům dětí.

Slavnostní benefiční večer se letos, vůbec poprvé v historii, neuskutečnil v období Velikonoc. Z důvodu mimořádných opatření vyhlášených v souvislosti s pandemií přišla Česká televize s nápadem na speciální koncert Pomozte dětem – Kuře v bačkorách, který hostily obývací pokoje českých a slovenských umělců. „Mimořádné situace si žádají mimořádné řešení. Asi už nikdy nezažiju, abych z obýváku vysílal hodinu a půl přímý přenos v hlavním vysílacím čase v televizi. Jsem rád, že jsem u toho mohl být, zvlášť když to mělo tak úspěšný konec a sladkou pointu,“ glosuje moderátor večera Aleš Háma. Kromě něj vystoupili v sobotu 2. května také Marie Rottrová, Ewa Farna, Dan Bárta nebo Milan Cais. Diváci poslali jen během přenosu formou dárcovských zpráv 4 035 639 korun, což je nejvyšší suma za posledních deset let. S celkově vybranou částkou bezmála dvanáct a půl milionu korun se tak dvaadvacátý ročník zařadil k těm nejsilnějším.

Charitativní projekt Pomozte dětem organizuje Česká televize společně s NROS již od roku 1998. Během dvaadvacetileté historie se sbírce se symbolem žlutého kuřete podařilo vybrat celkem 255 590 100 korun a pomoci tak více než 200 tisícům dětí. Nový ročník sbírky odstartoval minulou středu 1. července.

Přispívat na pomoc dětem mohou lidé tradičně v průběhu celého roku. Například zasláním DMS (DMS KURE 30 - 60 nebo 90 - na telefonní číslo 87 777) nebo přímo na účet sbírky 9595959595/0600.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Přestavba nebezpečné křižovatky u bystrckého UNI HOBBY je schválena

7:33 Jihomoravský kraj: Přestavba nebezpečné křižovatky u bystrckého UNI HOBBY je schválena

Po ulici Kníničská, která spojuje brněnské městské části Bystrc a Komín a napojuje je na Velký městs…