Česká televize se stala popáté v řadě lídrem trhu

05.01.2023 9:48 | Tisková zpráva

Česká televize se s průměrným podílem na sledovanosti 31,47 % stala popáté v řadě nejvyhledávanějším tuzemským televizním vysílatelem. Lídrem trhu byla skupina ČT nejen v průběhu dne, ale znovu i v hlavním vysílacím čase. Dařilo se rovněž jednotlivým stanicím, zejména Déčku a Artu, které dosáhly na druhý nejlepší výsledek své historie. Česká televize tradičně opanovala i žebříček nejsledovanějších pořadů loňského roku na celém českém TV trhu. Vůbec nejvyhledávanějším titulem a zároveň nejsledovanějším pořadem posledních šestnácti let je vánoční pohádka Krakonošovo tajemství. V seriálové tvorbě loni suverénně dominovaly Devadesátky.

Česká televize se stala popáté v řadě lídrem trhu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka České televize

S podílem na sledovanosti 31,47 % se Česká televize stala již popáté za sebou nejvyhledávanějším tuzemským vysílatelem s náskokem pěti procentních bodů na komerční vysílatele. Jedná se o pátou nejvyšší hodnotu od začátku měření sledovanosti v roce 1997. Pod vedením stávajícího generálního ředitele je skupina ČT lídrem trhu posedmé. V loňském roce navíc s průměrným podílem 31,19 % obhájila i prvenství v hlavním vysílacím čase.

Dařilo se také jednotlivým stanicím České televize. Nejvíce meziročně posílilo Déčko, která s podílem na sledovanosti 29,87 % ve své cílové skupině dosáhlo na historicky druhý nejlepší výsledek od začátku vysílání v roce 2013. Rostla také Dvojka, jež u diváků výrazně bodovala například dokumentárním cyklem Polosvět, doprovázejícím seriál Devadesátky. V průměru si jej nenechalo ujít bezmála 550 tisíc lidí. Zpravodajská ČT24 má za sebou pátý nejlepší rok v historii vysílání, kulturní ČT art dosáhl na svoji historicky druhou nejvyšší roční hodnotu.

Prvních dvanáct příček sledovanosti roku 2022 patří České televizi

Dvanáct nejsledovanějších pořadů loňského roku na celém českém TV trhu odvysílala Jednička České televize. Prvenství patří jednoznačně pohádce Krakonošovo tajemství, kterou si 25. prosince večer nenechaly ujít dvě třetiny diváků u obrazovek (podíl na sledovanosti 64,49 %). S celkem 3,75 miliony diváků (4+) se pohádkový příběh stal zároveň nejsledovanějším televizním pořadem posledních šestnácti let.

Druhé místo drží s 3,28 miliony diváků (4+) štědrovečerní pohádka Tajemství staré bambitky 2. Dalších šest příček patří Devadesátkám, nejsledovanějšímu českému seriálu na všech tuzemských TV stanicích od roku 2004. Poslední, nejsledovanější díl zhlédlo 2,49 milionu diváků (4+), tedy více než polovina všech, kteří měli v danou dobu zapnutou televizi.

Kromě Devadesátek (průměrně 2,26 milionu diváků) zaujala z původní seriálové tvorby České televize diváky třetí řada Případů 1. oddělení (průměrně 1,66 milionu), krimi série Stíny v mlze (1,62 milionu) a rodinný seriál Špunti na cestě (1,43 milionu).

Nejsledovanějším pořadem Silvestra na ČT Všechnopárty

Nejsledovanějším pořadem posledního dne uplynulého roku se na ČT1 stalo slavnostní vydání pořadu Všechnopárty. Zábavnou talkshow Karla Šípa si pustilo 1,15 milionu diváků. Druhá příčka patří Poctě Karlu Gottovi, kterou zhlédlo milion diváků.

Zdroj dat: ATO-Nielsen, neděle 1. 1. 2023, živá + TS0-3

Pokud není uvedeno jinak, data jsou vždy za skupinu diváků 15 +.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Mikuláš Peksa byl položen dotaz

Co byste vzkázal těmtisícům nezaměstnaným, kteří kvůli vám přijdou o práci?

Cituju z webu Aktuálně: ,,V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda muset zavřít jednu výrobní halu, o práci přímo u automobilky přijdou tři tisíce lidí. Včetně dodavatelů půjde zhruba o deset tisíc." Vy normu hájíte. Fakt vám nedochází, jaké negativní důsledky s sebou přináší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomoucký kraj: Mistři mají vlastní karetní soubor, podmalby zachycuje katalog

7:34 Olomoucký kraj: Mistři mají vlastní karetní soubor, podmalby zachycuje katalog

Hned dvě zajímavé kulturní novinky obohatily ediční řadu Olomouckého kraje. Reprezentativní katalog …