České dráhy vypraví Astrovlak, zamíří na Lipensko

30.09.2016 22:20 | Zprávy

Zvláštní vlak za profesionálními astronomy vypraví České dráhy z Volar a Horní Plané do Stožce ve čtvrtek 6. října. Noční jízdě vlaku do míst bez světelného znečištění předchází seminář a populárně naučné výklady o hvězdné obloze v podání odborníků z Astronomického ústavu AV ČR a České astronomické společnosti. Chybět nebude ani pozorování Slunce a noční hvězdné oblohy astronomickým dalekohledem. Seminář pořádá Turistický spolek Lipenska.

České dráhy vypraví Astrovlak, zamíří na Lipensko
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Program semináře v hotelu České Žleby

  • 13:00                  zahájení a přivítání hostů
  • 13:15 – 14:15      přednáška Michala Bareše o světelném znečištění
  • 14:15 – 15:15      přednáška Vojtěcha Kohouta o problematice tmavé oblohy
  • 15:15 – 15:50      přednáška Tomáše Hynka o astroturistice
  • 16:00 – 17:00      diskuse a občerstvení

V průběhu semináře je na programu pozorování denního Slunce, poté vycházka na Stožeckou skálu a pozorování západu Slunce. Vše završí noční vyjížďka zvláštním vlakem. Cena semináře je 200 korun.

Program odpoledne a noční vyjížďky

  • v 17:40 výstup ze Stožce na Stožeckou skálu s pozorováním západu Slunce
  • sestup k lávce přes Studenou Vltavu
  • ve 20:20 odjezd vlaku ze Stožce do Černého Kříže ke Studené Vltavě
  • ve 20:45 povídání o hvězdné obloze na nástupišti v Černém Kříži
  • cesta vlaku do Horní Plané se zhasnutým osvětlením
  • zvláštní zastavení u Smolné Pece s pozorováním astronomickým dalekohledem

Jízdní řád návozových vlaků

Volary / Horní Planá – Stožec

 (6. října 2016)

stanice

návozové vlaky pro výstup na Stožeckou skálu

návozový vlak na Astrovlak

Volary

 

17:21

20:00

Dobrá na Šumavě

 

17:25

20:04

Horní Planá

17:00

-

-

Pernek na Šumavě

17:04

-

-

Nová Pec

17:08

-

-

Ovesná

17:12

-

-

Pěkná

17:19

-

-

Černý Kříž (příj.)

17:24

17:28

20:08

Černý Kříž (odj.)

17:31

Stožec

17:36

20:14

 

Jízdní řád Astrovlaku a návratového vlaku

 (6. října 2016)

Astrovlak

stanice

návratový vlak

Volary

23:00

Dobrá na Šumavě

22:55

Černý Kříž

22:52

20:20

Stožec

22:38 – 22:45

20:26 – 20:30

U Studené Vltavy

-

20:32 – 21:00

Černý Kříž

22:32

21:05

Pěkná

22:25

21:10 – 21:45

U Smolné Pece

-

21:47

Ovesná

22:18

21:51

Nová Pec

22:13

21:54

Pernek na Šumavě

22:09

21:58

Horní Planá

22:05

Jízdné

Astrovlak

  • Astro jízdenka – 90 Kč
  • Děti do 6 let – zdarma

Rezervace

  • Místo v Astrovlaku lze rezervovat na telefonním čísle 602 123 108.
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa: ČR je již dvacet let oficiálně zemí bez výskytu vztekliny

19:07 Státní veterinární správa: ČR je již dvacet let oficiálně zemí bez výskytu vztekliny

Státní veterinární správa (SVS) si před několika dny připomněla dvacet let ode dne, kdy Česká republ…