Český rozhlas Dvojka natáčí v exkluzivním prostředí vily bratří Čapků

20.01.2017 9:11

Od ledna vysílá Český rozhlas Dvojka pořad „Na návštěvě u Karla Čapka“, který vzniká v jedinečném prostředí vily bratří Čapků na pražských Vinohradech. Jeho autor Ondřej Kepka tak zve své hosty přímo do míst, kde žil a tvořil Karel Čapek. Premiéru pořadu vysílá Český rozhlas Dvojka každou neděli v 10.30 hodin.

Český rozhlas Dvojka natáčí v exkluzivním prostředí vily bratří Čapků
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Seriál reportážních procházek domem na pražských Vinohradech zve posluchače do míst, kde se tak trochu zastavil čas a na každém kroku čeká téma. Režisér a scénárista Ondřej Kepka se svými hosty týden co týden hovoří o zálibách, tvorbě a životě jednoho z našich největších dramatiků, novinářů a překladatelů.

„V tomto pořadu se opravdu šťastně potkává téma a místo s celoživotním zájmem jeho autora Ondřeje Kepky o čapkovské téma. K tomu hosté, kteří také nejsou profesionálními majiteli rychlých názorů na všechno, ale Čapkem nebo jeho dílem či dokonce onou vilou se zabývají skutečně dlouhodobě. Takové nasazení a takový zájem o věc se na výsledku samozřejmě musel projevit,“ říká šéfredaktor Českého rozhlasu Dvojka Martin Groman.

V již natočených dílech pořadu byli hosty český katolický kněz Tomáš Halík, herec a teatrolog Jaroslav Someš, historik fotografie Pavel Scheufler nebo ředitelka Památníku Karla Čapka Kristina Váňová.

„Vážím si toho, že pořad vznikl, a že ho vysílá právě Český rozhlas Dvojka. Natáčet v prostorách vily Karla Čapka, kde se scházela elita našeho národa, je nezapomenutelný zážitek. Navíc se scházím s hosty, kteří mají co říct a setkání s nimi je vždy něco navíc,“ doplňuje autor pořadu Ondřej Kepka a dodává: „Děkuji Městské části Praha 10 za to, že nám umožnila vstup do vily, a podpořila tak vznik tohoto pořadu.“

Reportážní dokument z vily bratří Čapků vysílá Český rozhlas Dvojka každou neděli od 10.30 hodin. Více informací o programu a pořadech na webu ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Do výzkumu ICT zařízení a služeb šlo 23 miliard korun

22:33 Český statistický úřad: Do výzkumu ICT zařízení a služeb šlo 23 miliard korun

Význam investic do nových digitálních technologií a služeb v Česku výrazně stoupá. Za posledních pět…