Český rozhlas spouští nový podcast Vize z krize

04.01.2021 11:48

Český rozhlas Plus a zpravodajský server iROZHLAS.cz spouští v pondělí 4. ledna 2021 společnou podcastovou sérii s názvem Vize z krize. Podcast hledající cesty, jak současnou situaci kolem pandemie koronaviru změnit ve výzvu, přinese inspirativní vize 21 českých osobností pro rok 2021.

Český rozhlas spouští nový podcast Vize z krize
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Nový podcast Vize z krize reaguje především na vznikající otázky a obavy o budoucnosti společnosti po pandemii koronaviru. „V novém podcastu nabídneme posluchačům pohledy jednadvaceti osobností různých zkušeností i odborností, které pohlížejí na současnou krizi jako na příležitost, ze které si můžeme něco odnést. Ve svých krátkých esejích ukáží zajímavé cesty, kterými se Česká republika může po odeznění pandemie ubírat, a zamyslí se nad lepšími způsoby, jak uchopit různé oblasti našich životů,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Mezi tématy podcastu jsou budoucnost školství, péče o seniory, života ve městech, cestování, klimatu a mnoha dalších. Podcast nabídne například názor architekta Adama Gebriana na příští podobu života veřejného prostoru, upozorní na změny v péči o seniory podle manažerky v sociálních službách Simony Bagarové a představí občanskou společnost v roce 2021 z pohledu římskokatolického kněze Marka Orko Váchy, nebo spisovatelky Radky Denemarkové. Celou podcastovou sérií bude posluchače provázet moderátor Vítek Svoboda.

Podcast Vize z krize nabídne nové díly vždy v pondělí, středu a pátek ve vysílání Českého rozhlasu Plus, na serveru iROZHLAS.cz, audioportále mujRozhlas.cz a ve všech podcastových aplikacích. Bližší informace o podcastu naleznete na webových stránkách Českého rozhlasu Plus.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Do portfolia kbelských display pilotů se vrací ukázka leteckého hašení

22:54 Armáda ČR: Do portfolia kbelských display pilotů se vrací ukázka leteckého hašení

Vrtulník W-3A Sokol ze 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely předvedl před pár dny na letišti…