Český statistický úřad: Blíží se další Minisčítání

06.08.2018 17:43

Český statistický úřad v září odstartuje nový ročník Minisčítání. Cílem je zvýšit povědomí mládeže o statistice. V každém kraji vyhrává jedna školní třída.

Český statistický úřad: Blíží se další Minisčítání
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu
reklama

„Do Minisčítání se naposledy zapojilo 30 tisíc žáků a studentů. Jde o velmi úspěšný projekt, který nabízí unikátní informace o postojích a chování mládeže. Zároveň je jakýmsi tréninkem na sčítání lidu, které proběhne v roce 2021,“ popisuje předseda ČSÚ Marek Rojíček.

Minisčítání je určeno pro žáky 4. až 9. tříd základních škol a pro studenty nižších ročníků víceletých gymnázií. Koná se už počtvrté. Naposledy proběhlo v roce 2015, kdy se do něj zapojilo 1 783 tříd z 614 škol. Tento projekt získal třetí místo v hodnocení odborné poroty v soutěži Eduína 2015.

Nový ročník Minisčítání začne 3. září, a to bezplatnou registrací škol. Od 1. října do 16. listopadu pak budou moci žáci a studenti vyplňovat on line dotazník na webu ZDE.

„Dotazník obsahuje otázky týkající se např. stravy ve školních jídelnách, používání moderních technologií a sociálních sítí nebo čištění zubů. Výsledky žákům umožní přehledné srovnání s ostatními třídami, školami, kraji či s celorepublikovým průměrem. Učitelé je také mohou využít k výuce statistiky v hodinách matematiky nebo občanské nauky,“ doplňuje Marek Rojíček.

ČSÚ ve spolupráci s Českou asociací science center pro letošek rozšířil paletu výher i počet výherců Minisčítání. Ze zúčastněných tříd bude z každého kraje vylosována jedna, která získá vstup do libovolného Science centra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo průmyslu a obchodu: Programy COVID 2021 a COVID – Nepokryté náklady se prodlužují

22:11 Ministerstvo průmyslu a obchodu: Programy COVID 2021 a COVID – Nepokryté náklady se prodlužují

Vláda prodloužila období, za které je možné dostat dotace ze vzájemně alternativních plošných progra…