Český statistický úřad: Hrubý domácí produkt vzrostl v roce 2024 o jedno procento

28.02.2025 13:21 | Tisková zpráva

Podle zpřesněného odhadu vzrostl hrubý domácí produkt ve 4. čtvrtletí 2024 mezičtvrtletně o 0,7 % a meziročně o 1,8 %. HDP za celý rok 2024 vzrostl o 1,0 %.

Český statistický úřad: Hrubý domácí produkt vzrostl v roce 2024 o jedno procento
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Hrubý domácí produkt (HDP) očištěný o cenové vlivy a sezónnost[1] byl ve 4. čtvrtletí o 0,7 % vyšší než v předchozím čtvrtletí a v porovnání se stejným čtvrtletím roku 2023 vzrostl o 1,8 %. 

tab

Vývoj hrubého domácího produktu v %:

tab

Hrubá přidaná hodnota (HPH) ve 4. čtvrtletí mezičtvrtletně stagnovala a meziročně vzrostla o 1,1 %. V mezičtvrtletním srovnání se dařilo zejména odvětvím zpracovatelského průmyslu (+1,0 %), skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a pohostinství (+0,4 %) a také činnostem v oblasti nemovitostí (+2,2 %).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Práce

Dobrý den, máte pravdu, že život je víc než práce, ale bez práce se neobejdete a více co mi na tom přijde nejsmutnější? Že i když pracujete, často máte i dva úvazky, stejně s penězi, co za práci dostanete sotva vyjdete. A můj dotaz tak je, zda máte řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Energie z jádra se v zásuvkách českých domácností objevila poprvé před 40 lety

19:05 ČEZ: Energie z jádra se v zásuvkách českých domácností objevila poprvé před 40 lety

Přesně 3. května uplynulo 40 let od zahájení zkušebního provozu první jaderné elektrárny na území Če…