Čeští vojenští psychologové spolupracují na projektech v rámci NATO

28.03.2017 13:36

V polovině března se v Praze setkali vojenští psychologové Armády ČR s kolegy z Belgie, Velké Británie, Německa, Norska, Švédska, Kanady a Spojených států amerických na třídenním pracovním setkání. Jejich cílem bylo sestavit plán diagnostiky rekrutů pro využití v armádách NATO.

Čeští vojenští psychologové spolupracují na projektech v rámci NATO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Areál Ministerstva obrany ČR

„Během třídenního setkání jsme pracovali na projektu Advances in Military Personnel Selection and Assessment, který iniciovali kanadští vojenští psychologové a bude odstartován organizací NATO pro vědu a technologie (NATO Science and Technology Organisation),“ informuje plukovník Marek Nový, hlavní psycholog Ministerstva obrany ČR a dodává, že k roli organizátorů byla Česká republika mimo jiné vybrána i proto, že psychologickým testům u nových žadatelů o vstup do české armády se věnuje dlouhodobě velká pozornost a provádí se na velmi vysoké úrovni.

Čeští vojenští psychologové přispějí konkrétními poznatky v projektu NATO

Psychologové z Ústřední vojenské nemocnice se již v minulosti mnohokrát účastnili výzkumných projektů v oblasti psychologické diagnostiky a jejich konkrétní poznatky budou v připravovaném projektu velkým přínosem.

V rámci pracovního setkání navštívili účastníci setkání výběrová vojenská psychologická pracoviště Armády České republiky. Psycholožka Markéta Zajícová představila pracoviště Ústředního psychologického oddělení Vojenské nemocnice-Vojenské fakultní nemocnice, psycholog Oliver Dzvoník zase seznámil hosty s postupy, kterými jsou v České republice psychologicky vyšetřováni piloti na oddělení psychiatrie a psychologie v Ústavu leteckého zdravotnictví..

„Česká republika může v oblasti personálních výběrů nabídnout státům NATO rozsáhlé zkušenosti, zejména v testování osobnosti, což může být značný přínos pro celý výzkumný tým,“ zhodnotil pracovní setkání vojenských psychologů vedoucí pracovní skupiny Kanady, pan Elliot Loh.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní zemědělské muzeum Ohrada: Lovecký zámek zahájí sezonu výstavou fotografií exotických zvířat

9:15 Národní zemědělské muzeum Ohrada: Lovecký zámek zahájí sezonu výstavou fotografií exotických zvířat

Národní zemědělské muzeum Ohrada zve návštěvníky na svou první letošní výstavu Do divočiny – soubor …