Chatbot AMSP ČR nabízí podnikatelům komplexní přehled o možnostech získat dotace

01.08.2022 9:27 | Tisková zpráva

Získat komplexní přehled o možnostech získání dotací je ode dneška možné díky Asociaci malých a středních podnikatelů a živnostníků ČR (AMSP ČR), jejím webovým stránkám a chatbotu s rozšířenou funkcí.

Chatbot AMSP ČR nabízí podnikatelům komplexní přehled o možnostech získat dotace
Foto: amsp.cz
Popisek: Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Chatbot – tedy aktivní software, který pomocí rozhodovacího stromu, předdefinovaných otázek a odpovědí automaticky navazuje a udržuje komunikaci, umístila AMSP ČR na svůj web už loni v září. Jeho prvotním úkolem bylo urychlit proces transformace informací směrem k členům – stávajícím i potenciálním, partnerům i celé veřejnosti. Chatbot už bezmála rok poskytuje informace, které jsou jasné, neměnné a nevyžadují žádnou odbornou radu od „živých“ pracovníků.

„Nyní jsme se rozhodli jeho ‚schopnosti‘ rozšířit a umožnit tak podnikatelům získat přehled o tvrdých, tedy investičních, i měkkých – vzdělávacích – dotačních příležitostech,“ uvádí Eva Svobodová, členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR.

Anketa

Podporujete zavedení eura v ČR? (Ptáme se od 25. 7. 2022)

hlasovalo: 39133 lidí

„Přehled dotačních příležitostí dosud nebyl nikde dostupný na jednom místě,“ vysvětluje pohnutky předseda představenstva AMSP ČR Josef Jaroš.

Informace poskytovaly buď poradenské společnosti na komerční bázi, nebo spolky pro své členy. „Budeme průběžně sledovat a aktualizovat vyhlášené výzvy k předkládání projektů podnikatelů a nabídneme jim i konzultace a zpracování projektu,“ slibuje Jaroš.

Stávající chatbot na webu amsp.cz byl rozšířen o sekci „Dotační rádce“, která je rozcestníkem po dotačních titulech pro podnikatelské subjekty. Nová sekce obsahuje dvě až tři úrovně dotazů, podle kterých budou vyfiltrovány zdroje dotací vhodné pro konkrétní podnikatelský subjekt.

Zájemce zadá například údaje o velikosti podniku, oblasti podnikání a oblasti dotací, v níž chce realizovat svůj projekt.

„Chatbot pak na základě uvedeného třídění nabídne vhodné dotační zdroje, odkaz na web, případně tip, na co si dát pozor,“ dodává Svobodová a doplňuje, že tímto krokem novinky AMSP ČR směrem k podnikatelům samozřejmě nekončí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

svoboda slova

Úplně souhlasím s tím, co si ANO myslí o údajném boji s dezinformacemi a ochraně svobody slova. Můj dotaz zní. Jak budete chtít zajistit, aby tu svoboda slova fungovala dál a lidé neměli strach vyjádřit svůj názor, což se už dnes děje? Mluví se o boji s dezinformacemi, ale co ochrana svobody slova? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

22:03 Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

V pondělí 20. května 2024 byla uzavřena Dohoda o projektu průmyslové spolupráce (ICPA – Industrial C…