Chystáte se na letní dovolenou? Nepodceňte zdravotní rizika

16.06.2016 18:38 | Zprávy

Blíží se období letních dovolených a většina lidí zvažuje, zda se vydá za exotikou, po Evropě, nebo dá přednost tuzemským destinacím. Podle odhadů Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) dosáhne počet cestovatelů v letošním roce téměř 1,2 miliardy.

Chystáte se na letní dovolenou? Nepodceňte zdravotní rizika
Foto: tripzone.cz
Popisek: Středozemní moře při západu slunce

Cestovní ruch se bezpochyby stal v posledních desetiletích významnou ekonomickou veličinou, čímž nabývá stále více na významu i obor cestovní medicíny. Riziko nepříjemných zdravotních obtíží během pobytu či po návratu z dovolené lze minimalizovat pomocí cílených preventivních opatření, mezi která patří například očkování či vyvarování se rizikového chování. Za tzv. cestovatelský základ je považováno očkování proti žloutence typu A, případně užití kombinované vakcíny proti virovým hepatitidám A a B, které lze doplnit dalšími vakcínami dle individuálních potřeb cestovatele.

Z odhadů Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) vyplývá, že do roku 2020 bude nadále pokračovat nárůst počtu cestovatelů, a to každoročně až o 4 %.

Jejich celkové množství se bude pohybovat kolem 1,4 miliard. Se stejným trendem se počítá až do roku 2030, kdy by mělo být evidováno 1,8 miliard příjezdů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: komerční tisková zpráva

JUDr. Vojtěch Filip byl položen dotaz

Vy opravdu věříte tomu, že mají komunisté ještě nějakou budoucnost?

Vždyť vám nepomohlo ani přejmenování, do sněmovny jste se zas nedostali a teď nevím přesně, ale nemáte ani žádného senátora nebo třeba hejtmana. A myslíte, že by měl stranu vést někdo jiný než Konečná? Kdo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP: Do pravidelného provozu vyjíždí v Praze první elektrobusy SOR ENS 12

10:17 DPP: Do pravidelného provozu vyjíždí v Praze první elektrobusy SOR ENS 12

Do pravidelného provozu MHD v Praze dnes vyjíždí nový typ elektrobusu SOR ENS 12. DPP vypravil první…