Čtyři projekty České televize získaly nominaci na evropského televizního Oscara

06.09.2018 14:58

Česká televize získala čtyři nominace na největším evropském televizním festivalu Prix Europa. O vítězství v nejsledovanější kategorii TV Fiction bude bojovat dvoudílný televizní film Dukla 61. Interaktivní web k filmu, který mapuje důlní neštěstí minutu po minutě, byl na Prix Europa vybrán i mezi nejlepší on-line projekty. Ve stejné kategorii získal nominaci také vzdělávací web TOTO100LETÍ připomínající důležité milníky našich dějin a v kategorii TV Current affairs soutěží pořad Infiltrace: Obchod se zdravím.

Čtyři projekty České televize získaly nominaci na evropského televizního Oscara
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama

Česká televize bude ve dnech 13. - 19. října bojovat se čtyřmi projekty o ocenění ve třech kategoriích na největším evropském festivalu televizní a rozhlasové produkce Prix Europa 2018. „Chtěli jsme dát vědět o zapomenuté události. Teď budeme mít příležitost to udělat i v Berlíně, což je fantastické,“ konstatuje kreativní producent snímku Dukla 61 Michal Reitler. Kromě snímku Davida Ondříčka o největší poválečné důlní katastrofě v Československu, který je nominován v kategorii hraných formátů TV Fiction, se mezi vybrané v kategorii reflektující aktuální události TV Current affairs dostal dokument Infiltrace: Obchod se zdravím.

V úzkém výběru mezi on-line projekty má Česká televize nominace dvě. Interaktivní dokument dukla61.cz nabízí veřejnosti i další pohled na osudový den. Popisuje průběh ničivého požáru, jeho postup chodbami dolu Dukla i to, co se odehrávalo v dispečinku. Nechybí ani komentáře odborníků a očitá svědectví pamětníků. Druhým nominovaným je vzdělávací projekt České televize totostoleti.cz, jenž skrze výběr několika set archivních pořadů, článků, grafů a výpovědí pamětníků připomíná důležité milníky našich dějin. Ukazuje tak kulturní, společenské, sportovní, hospodářské i politické události od roku 1918 až do roku 2018.

„Získat na Prix Europa hned dvě nominace je samozřejmě velká radost. Dukla61 a TOTO100LETÍ jsou ukázkou toho, že interaktivita a jakási 'hravost' se dají využít nejen ve hrách pro děti, ale mohou skvěle posloužit i v projektech pro dospělé," popisuje kreativní producentka Centra dramaturgie nových médií Štěpánka Sunková a dodává: „Nemusí ani zdaleka zpracovávat jen zábavný obsah, dokáží zprostředkovat i těžká, závažná témata, názorně přiblížit například dramatickou událost, vybudovat velmi autentickou atmosféru a přitom neztratit nic na informativnosti.“

Prix Europa je největší evropský festival televizních, rozhlasových a on-line pořadů, který se koná od roku 1987.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

39. týden na Energetické burze ČMKB

9:44 39. týden na Energetické burze ČMKB

Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo ve 39. týdnu uzavřeno devět kontraktů na dodávku…