Cvičení Noble Jump se nezastavilo ani o víkendu, právě naopak

15.06.2015 10:32

V pátek 12. června 2015, krátce po osmé hodině večer, ukončili chrudimští výsadkáři z 2. roty, 43. výsadkového praporu poslední fázi přesunu na cvičení Noble Jump. To do vojenského tábora Trzebien v polském vojenském výcvikovém prostoru Żagań dorazila kolona 12 lehkých bojových vozidel Kajman, kterou na letiště Babi Most přepravil z Pardubic alianční letoun C-17 Globemaster.

Cvičení Noble Jump se nezastavilo ani o víkendu, právě naopak
Foto: army.cz
Popisek: vojáci v akci

O víkendu se již čeští vojáci s vozidly Kajman pod velením velitele 2. výsadkové roty kapitána Marka Štěpánka naplno zapojili do nácviku taktických činností ve vyčleněných prostorech. Na součinnostní střelnici bojových vozidel Święntoszów a v dalších místech vojenského prostoru cvičili i ostatní vojáci, například polští tankisté se stroji Leopard. Své místo dostalo i sladění štábů a z pohledu naší jednotky pak především také osobní seznámení s nizozemskými výsadkáři, kteří budou po následující dny „chrudimákům“ nejblíže. V prostoru tábora se proto čeští a nizozemští vojáci vzájemně seznámili s používanou výzbrojí, ručními zbraněmi, výzbrojí lafetovanou na vozidlech a minomety.

Právě společné ostré střelby z minometů totiž budou, vedle pokračování taktických nácviků, na programu pondělního dne. Vedle již zmíněných nizozemských výsadkářů a polských tankistů budou čeští vojáci na cvičení Noble Jump úzce spolupracovat například také s belgickými dělostřelci či příslušníky polských speciálních sil.

V neděli ráno se uskutečnil v táboře Trzebien i nástup jednotek, na kterém přítomné vojáky pozdravil velitel mnohonárodní brigády VJTF (aliančních Sil velmi rychlé reakce) nizozemský brigádní generál Kees Matthijssen. Generál  Matthijssen zdůraznil: „Toto cvičení je důležité pro NATO. Jsme zde, abychom ověřili koncept sil VJTF, proces jejich nasazení a integrace. Všichni jste profesionálové a já věřím, že zde společně odvedeme perfektní výkon.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

22:54 Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 202…