CzechTourism: České vánoční ozdoby okouzlují Nizozemsko

12.12.2021 10:30 odp. | Tisková zpráva

Vánoční ozdoby z dílen čtyř předních českých výrobců vánočních ozdob firem Glassor, Rautis, Ornex a Jany Strakové ze Svazu výrobců skla a bižuterie zdobí vánoční stromečky na pěti místech v Nizozemsku, např. v prostorách Baťa prodejny v městečku Best, v hotelovém lobby ve městě Groningen nebo prostorách European Space Research and Technology Centre v Noordwijku.

CzechTourism: České vánoční ozdoby okouzlují Nizozemsko
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Projekt zahraničního zastoupení CzechTourism Benelux a Českého centra v Rotterdamu ve spolupráci s Crystal Valley představuje tradiční i moderní českého sklářství a současně podporuje výstavu Českých center „Christmas Treasure“ v Národním muzeu skla v Leerdam. O nadcházejícím třetím adventním víkendu se zde navíc uskuteční workshop společnosti Rautis, na kterém si Nizozemci budou moci vyzkoušet výrobu perličkových ozdob zapsaných na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Zahraniční zastoupení CzechTourism Benelux souběžně odstartovalo také mediální propagaci v nizozemských médiích. „Spojili jsme představení českého sklářství a vánočních zvyků s pozvánkou k návštěvě adventního a zimního Česka. Praha je pro Nizozemce dlouhodobě velmi zajímavá citybreaková destinace, máme velmi dobré letecké spojení, které navíc od prosince posílila společnost Vueling,“ uvedla Petra Palečková, ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism Benelux.

V plánu je tento úspěšný projekt příští rok rozšířit o Belgii. „Téma českých Vánoc navíc koresponduje s hlavním marketingovým tématem agentury CzechTourism, kterým budou tradice,“ dodala Petra Palečková s tím, že v Bruselu by navíc akce zviditelnila Českou republiku jako předsednickou země EU.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády poprvé otevře veřejnosti zrekonstruovanou zahradu Strakovy akademie

14:02 Úřad vlády poprvé otevře veřejnosti zrekonstruovanou zahradu Strakovy akademie

V sobotu 9. července 2022 si budou moci zájemci poprvé prohlédnout nově zrekonstruovanou zahradu Str…