CzechTourism: Česko jako destinace pro golfisty získává na popularitě

19.04.2024 7:02 | Tisková zpráva

Česko posiluje svůj potenciál evropské golfové destinace. Golfový turismus patří k významným zdrojům příjmů v rámci cestovního ruchu. Golf získává na oblibě jak u domácích, tak zahraničních turistů. Česko v tomto ohledu může nabídnout zábavu pro celou rodinu. Pozici jednoznačného lídra ve východní Evropě aktuálně potvrzuje i otevření největší golfové destinace v tuzemsku – 55 HOLES Golf Destination, která vznikla propojením dvou golfových resortů Prosper Golf Resortu Čeladná a Golf & Ski Resortu Ostravice.

CzechTourism: Česko jako destinace pro golfisty získává na popularitě
Foto: wien.czechcentres.cz
Popisek: CzechTourism

Golf má v Česku bohatou a dlouhou historii. Pochlubit se můžeme třemi zhruba stoletými hřišti. Jedním z nejstarších na kontinentální Evropě je golfové hřiště Royal Golf Club v Mariánských lázních, které v roce 1905 slavnostně otevřel britský král Edward VII. V roce 2007 získalo Česko získalo od International Golf Travel Writers Association titul „Neobjevená golfová destinace roku“. Aktuálně je v tuzemsku více než 100 hřišť a zhruba 200 golfových klubů. Zahraniční turisté nejčastěji míří za tímto sportem do Středočeského, Moravskoslezského a Karlovarského kraje. Domácí golfisté pak do středních Čech, na Karlovarsko a do Ústeckého kraje.

„Golfový turismus má obrovský potenciál a zapadá do konceptu propagace Česka jako destinace vhodné pro aktivní turismus. Dovolená s golfem u nás nemusí být jen o golfu. Máme hrady, zámky, nádhernou přírodu, a to vše se dá s tímto sportem spojit, Jinak řečeno – můžeme nabídnout zábavu celé rodině. I když třeba některý z jejich členů golf nevyhledává. Cestovatelé se tak můžou na část dne rozdělit, strávit ji podle svých preferencí a společně si pak užít relax třeba v lázeňském wellnes. Nebo naopak mohou vyrazit na hřiště a spojit jeho návštěvu s výletem například na nedaleký zámek,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechToursim František Reismüller.

Jak už bylo uvedeno – golfovou událostí letošního roku je otevření 55 HOLES Golf Destination. Vyznavači tradiční hry na greenu si mohou zahrát na třech 18 jamkových mistrovských hřištích. K dispozici jsou jim dvě restaurace, tři hotely, dvě konferenční haly pro pořádání společenských akcí a konferencí či wellness. Jinak řečeno – jde o příklad aktivity, kdy tuzemsko nabízí opravdu komplexní služby.

„V kontextu nabídky České republiky pro golfisty jde o jedinečné spojení krásné přírody, kulturních památek a dalších možností trávení volného času. Zkrátka do Česka, a to třeba přímo na Severní Moravu, může přijet celá rodina společně a každý si najde to své. Otevření nové destinace posouvá dovolenou s golfem na další úroveň. Jedinečná golfová destinace 55 Holes Golf Destination je unikátní nejenom rozlohou, ale i službami, nedotknutou přírodou Beskyd a množstvím zajímavostí v těsném okolí, od tradiční kultury v Rožnově pod Radhoštěm až po moderní tvář Ostravy s technickými unikáty,“ uvádí ředitelka odboru produkt managementu, České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Veronika Janečková.

Jedním z cílů 55 Holes Golf Destination je zvýšení atraktivity Moravskoslezského kraje nejen pro české golfové hráče a turisty, ale také oslovení zahraniční klientely a zvýšení povědomí o v regionu na zahraničních trzích. V tom napomáhá velmi dobrá spolupráce s Moravskoslezským krajem, Destinací Severní Morava a CzechTourismem.

„Golf je jedním ze stěžejních pilířů cestovního ruchu v našem kraji. Rozhodně vítáme, že se region bude pyšnit největší golfovou destinací v České republice. Propojení golfových areálů je důležitým počinem v cestovním ruchu, který pomůže zlepšit image naší turistické destinace Severní Morava. Věřím, že tato významná investice v oblasti golfové infrastruktury k nám přiláká ještě více návštěvníků a posílí nejen naši pozici na mapě golfových destinací, ale i povědomí o destinaci Severní Morava jako o skvělé dovolenkové oblasti s bohatou sítí služeb a kvalitním zázemím pro volnočasové aktivity,“ doplňuje jednatel společnosti Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela.

„Máme velkou radost, že po mnoha letech můžeme využít tu jedinečnost situace, kdy tak blízce sousedí dva z nejvýznamnějších golfových resortů v České republice. Jejich spojením do společných produktů a služeb tak může vzniknout skutečně nejvýznamnější golfová destinace u nás. Skvělé je, že díky naší posile, španělskému trenérovi Gonzálo Sanchezovi, od samého počátku s mezinárodním přesahem. Novinek je o to více, že Prosper Golf Čeladná prošel rozsáhlou rekonstrukcí a je připraven na novou sezónu v lepší kondici, a to nejen technicky, ale i co do služeb, které nabízí golfistům i jiným hostům,“ říká General Manager Prosper Golf Resortu Čeladná Jan Kastner.

Golf patří v Česku už nějakou dobu mezi často vyhledávané sportovní zážitky pro široké spektrum lidí všech věkových i společenských skupin. Milovníci jamek v tuzemsku najdou skvěle vybavené golfové resorty, mistrovská hřiště, tréninkové akademie, indoor simulátory a golfové kurzy. Každým rokem přibývají nová hřiště, kde se lze na greenu perfektně odreagovat. Tipy na inspiraci nabízí i webový portál Kudy z nudy.

„V počátcích byl golfový turismus převážně mužskou záležitostí. Aktuálně je obecně česká golfová populace rozdělena na 70 % mužů a 30 % žen. V rámci turismu za golfem nejčastěji cestují páry – muž a žena, kteří oba hrají golf. Nebo skupiny párů. A nadále golf vyhledávají i smíšené nebo čistě ženské skupiny. Nejnovější skupinou v golfovém cestovním ruchu jsou rodiny. Zpravidla to u nich bývá tak, že např. tři z pěti členů rodiny hrají golf. Pro ty je důležité, aby měli k dispozici dostatečnou infrastrukturu zahrnující cvičné louky nebo golfové akademie,“ říká prezident České golfové federace Vratislav Janda.

Golfový turismus Česko podporuje i v rámci podpory mládeže v rámci projektu „Se školou na golf“. Některé školy už dokonce tento sport zařadily do svého výukového programu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Rallye Rejvíz 2024

22:04 Policie ČR: Rallye Rejvíz 2024

Trénovali to, co se skutečně stalo.