CzechTourism: Španělští novináři v Kladrubech, Svitavách i v Litomyšli

05.08.2019 17:02

Střední a jižní Morava, ale také Pardubice, Svitavy, kladrubský hrebčín, Litomyšl, Chrudim či Polička. Zahraniční zastoupení agentury pro Španělsko vzalo tamní novináře na press trip po méně vytížených turistických lokalitách.

CzechTourism: Španělští novináři v Kladrubech, Svitavách i v Litomyšli
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism
reklama

Zahraniční zastoupení CzechTourism ve Španělsku soustředí své aktivity v oblasti médií do českých regionů.Na počátku kvetna připravilo španělské zahraniční zastoupení pro produkční tým španelské veřejnoprávní televize TVE itinerář pro natáčení oblíbeneho programu Espanoles por el Mundo (Španelé ve svete). Program, který televize celoplošne odvysílá po prázdninách, představí jižní a střední Moravu. Na Moravu díky připraveným press tripům zamířil také team nezávislého lifestylového magazínu NEO2, který v Lednici a v Brne připravil módní fotoprodukci.

Dostihové závodiště i letiště v Parbubicích (přímý spoj do španělského Alicante), Chrudim, Muzeum v přírode Veselý Kopec, Hrad Svojanov, Poličku, Svitavy a Litomyšl byli představeny v rámci červnového press tripu. V rámci východních Čech se novináři ze Španělska mohli podívat také do Nárdonícho hřebčína v Kladrubech (UNESCO), i na Národní festival Smetanova Litomyšl - představení Lišky Bystroušky. Východočeského press tripu se zúčastnili novináři píšící pro významné španělské deníky (včetně ekonomických) nebo časopisy o cestování. Díky následným článkům z tripu se tak východočeský region dostal k takřka milionu španělských čtenářů.

astoupení se spolupodílelo i na natáčení jednoho z z nejoblíbeneších a nejsledovaneších televizních pořadů madridské televizní stanice "Telemadrid Madrilenos por el mundo" (Madriďané ve svete), štáb strávil několik dní v Praze, Kutné Hoře a Karlových Varech.

Pro Českou republiku se podařilo nadchnout i španelského novináře a travel bloggera Paco Nadala. Jedná se o jednoho z nejvíce sledovaných španelských novinářů a bloggerů v oblastni cestování. Paco píše pro svůj blog 1000sitiosquever.com, a jde o jednoho z mála bloggerů s vlastním profilem na Tripadvisoru. Výsledky moravského press tripu jsou ke zhlédnutí ZDE.

"Při organizaci press tripů pro nás byla klíčová pomoc kolegů z regionů a podpora komerčních subjektů. Ráda bych ješte jednou podekovala zástupcům Centrály cestovního ruchu - Jižní Morava, Střední Morava – Sdružení cestovního ruchu, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy a Destinační společnost Východní Čechy. Za podporu dekujeme i společnostem Regiojet, Eurobike a hotelům Tanzberg v Mikulove, Royal Ricc a Grandezza v Brne, Trinity a Alley v Olomouci," dodává k sérii jarních press tripů ředitelka zahraničního zastoupení pro Španělsko Markéta Lehečková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Zlín realizuje další opatření na úsporu vody, je také průkopníkem ve využívání dešťovky

22:31 Zoo Zlín realizuje další opatření na úsporu vody, je také průkopníkem ve využívání dešťovky

Zlínská zoo již několik let zavádí řadu aktivních opatření týkajících se hospodaření s vodou. I při …