CzechTourism: Výstava (Ab)normalizace Jindřicha Štreita v Bratislavě přinesla velký mediální ohlas

10.08.2018 14:16

Zahraniční zastoupení CzechTourism Slovensko připravilo při příležitosti 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa foto výstavu oceňovaného českého dokumentaristy Jindřicha Štreita. Slavnostní otevření výstavy v Bratislavě se uskutečnilo za účasti autora a zaujalo největší celoslovenská média.

CzechTourism: Výstava (Ab)normalizace Jindřicha Štreita v Bratislavě přinesla velký mediální ohlas
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Výstava přibližuje život v Československé socialistické republice v letech 1967 až 1989, tedy převážně v době tzv. normalizace. A protože toto období bylo ve skutečnosti něčím abnormálním, spisovatel Ludvík Vaculík vymyslel výstavě název (AB)normalizace.

Zájemci si mohou Štreitovy velkoformátové fotografie prohlédnout do 21. srpna 2018 přímo v historickém centru Bratislavy – na Hviezdoslavově náměstí. Na outdoorovou výstavu navazují další snímky ze stejného cyklu, které budou veřejnosti přístupné do 14. září 2018 v bratislavské Prolaika Gallery Restaurant.

„Každá fotografie je samostatný příběh.  I když více než dvacetileté období po vpádu vojsk do roku 1989 bylo nelehké, tato retro výstava je optimistická a ze záběrů vyzařuje obrovská lidskost,“ uvedla na vernisáži 1.8.2018 v Prolaika Gallery Restaurant ředitelka CzechTourism Slovensko Nora Gill.

O slavnostní otevření výstavy se dále postarali chargé d'affaires českého velvyslanectví na Slovensku Pavel Sladký a autor Jindřich Štreit. Přes horké letní počasí a dovolenkové období vernisáž přilákala přibližně čtyřicet hostů z oblastí médií a fotografie. Reportáž z výstavy odvysílala veřejnoprávní televize v hlavních zprávách RTVS, další vstupy natočily i TV Bratislava a Západoslovenská televize.

Interview s panem Štreitem si mohli poslechnout i posluchači rádia Devín a pozvánku přineslo doposud dvacet slovenských webů. Očekávané jsou též rozhovory v největších názorových denících.

Organizátorem výstavy J. Štreita (AB)normalizace je CzechTourism Slovensko. Koná se pod záštitou Velvyslanectví České republiky v Bratislavě, partnery jsou Staré Město Bratislava, OS Skrášlime Slovensko, České centrum Bratislava a Prolaika.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa stahuje dětskou výživu s tuňákem kvůli zvýšenému obsahu rtuti

22:27 Státní veterinární správa stahuje dětskou výživu s tuňákem kvůli zvýšenému obsahu rtuti

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z trhu dětskou výživu „Hamánek Tuňák se zeleninou …