Czechoslovak Group emituje dluhopisy za jednu a půl miliardy korun

06.12.2016 15:00

Průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP pověřil Českou spořitelnu, a.s. a UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., jako vedoucí spolumanažery, k obstarání emise dluhopisů v celkovém předpokládaném objemu až do 1,5 mld. Kč se splatností v prosinci 2021. „Cílem emise je zejména posílit kapitál skupiny pro další investice do průmyslových kapacit,“ uvedl tiskový mluvčí holdingu CZECHOSLOVAK GROUP Andrej Čírtek.

Czechoslovak Group emituje dluhopisy za jednu a půl miliardy korun
Foto: Czechoslovak Group
Popisek: Czechoslovak Group (CSG)
reklama

Dluhopisy budou mít pohyblivý výnos a datum emise je stanoveno na 16. prosince 2016. Vedoucí spolumanažeři budou dluhopisy nabízet především profesionálním zákazníkům. Jmenovitá hodnota jednoho dluhopisu je stanovena na 3 mil. Kč. Úpis dluhopisů bude probíhat formou nabídky, která začala 5. prosince 2016. Dluhopisy budou vydány jako zaknihované cenné papíry v Centrálním depozitáři cenných papírů a předpokládá se jejich přijetí k obchodování na regulovaném trhu Burzy cenných papírů Praha. CZECHOSLOVAK GROUP hodlá touto emisí vstoupit na kapitálový trh v České republice.

CZECHOSLOVAK GROUP je holding zastřešující významné průmyslové podniky zejména v České a Slovenské republice. Holding buďto přímo, nebo prostřednictvím svého stoprocentního majitele Jaroslava Strnada, drží většinové podíly v automobilce TATRA TRUCKS a.s., výrobci hodinek Prim společnosti ELTON hodinářská, a.s., podniku na vývoj a výrobu speciálních vozidel EXCALIBUR ARMY spol. s r.o. či celosvětově významném producentovi brzdových systémů pro kolejová vozidla  DAKO-CZ, a.s. Aktuálně holding připravuje obnovení výroby užitkových automobilů AVIA poté, co byl na jaře 2016 koupen stejnojmenný podnik v pražských Letňanech od indického vlastníka. Strategií holdingu je rozvíjet tradiční průmyslové podniky, které nejsou montovnami, ale provozují výrobu s vysokou přidanou hodnotou a exportním potenciálem.

Tato zpráva nepředstavuje nabídku ke koupi ani výzvu k podávání nabídek ke koupi dluhopisů ani jiných cenných papírů skupiny CZECHOSLOVAK GROUP. Jedná se o propagační sdělení, a nikoli o prospekt ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, v platném znění, nebo směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/71/ES, v platném znění. Platné a závazné konečné podmínky transakcí popsaných v této zprávě budou řádně uveřejněny v prospektu dluhopisů a potenciální investoři nemohou upisovat ani jinak nabývat dluhopisy ani jiné cenné papíry skupiny CZECHOSLOVAK GROUP pouze na základě této zprávy. Prospekt dluhopisů podléhá schválení Českou národní bankou a bude uveřejněn bez zbytečného odkladu po takovém schválení na příslušných webových stránkách emitenta dluhopisů nebo jiným způsobem, který připouští či vyžaduje zákon.

Tato zpráva není určená pro distribuci, ať už přímou nebo nepřímou, na území Spojených států amerických nebo osobám, které jsou rezidenty Spojených států amerických (tak, jak jsou tyto pojmy definovány v Nařízení S vydaném k provedení zákona o cenných papírech Spojených států amerických z roku 1933).

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (zkráceně CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti obranné i civilní průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, stejně jako silniční dopravní a logistické služby. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2015 zaměstnávaly téměř 4000 osob a vygenerovaly tržby v hodnotě 13,6 mld. Kč.

Investice holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2016

Rok 2016 byl pro holding CZECHOSLOVAK GROUP významný z hlediska akvizic. V březnu 2016 získal 100procentní podíl firmy RETIA a.s., která je významným výrobcem radarů, systémů řízení a velení či elektronických záznamových systémů. V květnu následoval 66procentní podíl ve společnosti ELTON hodinářská, výrobci luxusních hodinek PRIM. V květnu byl rovněž finalizován proces získání úplného vlastnictví leteckých opraven JOB AIR Technic sídlících na letišti Mošnov u Ostravy. Zatím poslední významná akvizice byla dokončena v červenci, kdy byla od indického vlastníka odkoupena automobilka Avia Ashok Leyland Motors (nyní Avia Motors).

Finanční výsledky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2015

Konsolidované tržby CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) za rok 2015 jsou ve výši 4,7 miliardy korun a EBITDA dosáhla 1,27 miliardy korun. Tyto ekonomické informace však nejsou úplné bez zmínění významných podniků, které ovládá stejný majitel, ale v roce 2015 ještě nebyly součástí konsolidovaného holdingového celku. Celkový součet tržeb společností konsolidačního celku CSG a společností kontrolovaných stejným majitelem dosahuje 13,6 miliardy Kč, ukazatel provozního zisku (EBITDA) 1,5 miliardy Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovarský kraj:  O titul „Dobrota Karlovarského kraje“ se letos utkalo 14 výrobců z regionu

20:02 Karlovarský kraj: O titul „Dobrota Karlovarského kraje“ se letos utkalo 14 výrobců z regionu

?Čtvrtý ročník soutěže „Dobrota Karlovarského kraje“ zná své vítěze. Komise hodnotitelů vybrala 15 n…