DIAMO: Důl ČSA v Karviné chtějí památkáři zapsat na seznam kulturních památek

26.03.2024 22:03 | Tisková zpráva

Zástupci Památkového ústavu, Ministerstva kultury, Ministerstva financí a Moravskoslezského kraje se zúčastnili ohledání na Dole ČSA v Karviné.

DIAMO: Důl ČSA v Karviné chtějí památkáři zapsat na seznam kulturních památek
Foto: red
Popisek: DIAMO, logo společnosti

Prohlédli si v rámci správního řízení budovy i zařízení bývalého černouhelného dolu, který chtějí právě památkáři zapsat na seznam kulturních památek. Důl Československé armády je z historického pohledu výjimečný. Vznikl po 2. světové válce sloučením menších provozů a podle památkářů je nutné zachovat alespoň jeho část.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Ministryně vyznamenala tři desítky osobností in memoriam za boj proti nacismu

16:13 Ministerstvo obrany: Ministryně vyznamenala tři desítky osobností in memoriam za boj proti nacismu

Za mimořádné činy v boji proti nacistickým okupantům ministryně obrany vyznamenala in memoriam tři d…