David Koller uchvátil Ladnou Čeladnou

05.08.2018 14:18

Již počtvrté se areál Základní školy v Čeladné stal dějištěm festivalu Ladná Čeladná. Kromě rozmanité nabídky koncertů napříč žánry na festivalu nechyběl bohatý program pro mladší i starší děti.

David Koller uchvátil Ladnou Čeladnou
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Z kapel sklidili největší potlesk David Koller, Aneta Langerová a britská šestice The Carny Villains, která publikum nadchla energickou hudbou, akčním projevem na pódiu a humorem. Děti nejvíce ocenily workshop zaměřený na osvojení cirkusových dovedností či soutěžní stanoviště, kde plnily nejrůznější úkoly.

Svým zaměřením festival cílí na rodiny s dětmi a při pohledu mezi návštěvníky to bylo znát. „Těší nás, že k nám přicházejí nejen rodiče s dětmi, ale často také prarodiče. Náš festival je proto nejen multižánrový, ale troufám si říci, že i multigenerační,“ uvedla mluvčí festivalu Michaela Vávrová. V porovnání s minulými roky přibylo přespolních návštěvníků, kteří měli možnost využít kemp hned vedle areálu. „Řada rodin návštěvu Ladné Čeladné pojala se vším všudy a na místě kempovali. Stanování k létu patří a pro děti to je stejně veliký zážitek jako účastnit se festivalu,“ dodala Vávrová.

V pátek vystoupili kromě Anety Langerové také Vadim & Co. či bratislavští Korben Dallas. V sobotu patřilo hlavní pódium finalistovi Česko Slovenské Superstar Martinu Harichovi či legendární kapele Už jsme doma, která ve spolupráci s divadelním souborem Buchty a loutky odehrála hudebně-divadelní představení v rockovém kabátě, určené nejen dospělým, ale rovněž dětem. Druhý večer vygradoval koncertem Davida Kollera a na této vlně festival pokračoval až do konce. „Během koncertu Davida Kollera se plocha před hlavní scénou zaplnila do posledního místa. Ovace fanoušků byly tak velké, že se dočkali hned několika přídavků. Atmosféra byla naprosto jedinečná, lidé zpívali a bylo vidět, že si užívají každou píseň,“ popsala atmosféru Vávrová.  Velký úspěch sklidil také DJ Dr. Zeppelin, který roztančil davy svou energickou show prodchnutou balkánskými rytmy. V tomto duchu pokračoval také závěr festivalu, kdy na pódium naběhla kapela The Carny Villains. „Tahle šestice hraje do roztrhání těla a na Ladné Čeladné to nebylo jiné. Jejich hudba je sama osobě plná energie, což ještě umocňuje nespoutaný projev na pódiu, při němž jednotliví členové kapely skáčou, hrají v leže, chodí po rukou a podobně. Kapela zkrátka nezapře, že má cirkusácké kořeny,“ uzavřela Vávrová. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senát: Plán akcí v týdnu od 9. 12.

18:23 Senát: Plán akcí v týdnu od 9. 12.

Stručný výčet senátních akcí na příští týden.