Děláme věci stejně jako vy, ukázali vozíčkáři v play-off

15. 9. 2016 18:10

Do olympijského projektu Jihočeského kraje „Jižní Čechy olympijské“ se letos aktivně zapojili i vozíčkáři, kteří hrají florbal pod záštitou klubu FBC Štíři České Budějovice. Dokonale ji využili. Připravili zdařilý finálový turnaj play off extraligy florbalu vozíčkářů 2015/16. O titul se utkalo 62 hráčů s tělesným hendikepem a 17 doprovodů.

Děláme věci stejně jako vy, ukázali vozíčkáři v play-off
Foto: JCCR
Popisek: Jihočeská centrála cestovního ruchu - logo

Do finálového klání postoupilo šest nejlepších klubů soutěže. Představili se pořadatelé a obhájci titulu FBC Štíři, favorit Tatran Střešovice a dále SKV Praha Comap Team, Kamat Jánské Lázně, Bulldogs Brno a polský celek Wheel Wolf Sosnowiec, který hraje českou ligu.

Jihočeskému týmu FBC Štíři se doma nepodařilo obhájit mistrovský titul potřetí v řadě a skončil druhý. Mistrem republiky se stal Tatran Střešovice. Třetí místo vybojovali Poláci, kteří vyhráli základní část.

„Není snad ani tolik důležité, že jsme neobhájili titul. Největší přínos akce spatřujeme ve spojení turnaje s kampaní Děláme věci stejně jako vy ...,” uvedl Ivan Nestával starší, který vozíčkářům Štírů pomáhá.

Cílem kampaně bylo odbourat předsudky a motivovat či inspirovat neaktivní vozíčkáře ke sportu. Kampaň proběhla na třiceti billboardech a podpořily ji i přední českobudějovické kluby. Třetí část mířila do škol. „Turnaj navštívilo na tři tisíce žáků a studentů z Českých Budějovic. Byla to zcela nekomerční kampaň," doplnil Nestával. Přítomnost tolika dětí a mládeže na turnaji považuje za značně významný výchovný moment a přínos akce.

Nechyběli Karel Poborský, Roman Turek i další známí sportovci

Turnaje se zúčastnily také velké sportovní osobnosti. Pozvání přijali Karel Poborský, Roman Turek, Karel Kvasnička, Radek Mach, Ondřej Bláha a Richard Kalod. Všichni se po doplnění vozíčkáři z týmů Štírů představili v rámci turnaje play off v malém exhibičním turnaji ve florbalu vozíčkářů.

„Připojili se tím ke kampani Děláme věci stejně jako Vy ... a přispěli tím ke zrovnoprávnění běžného sportu a sportu zdravotně hendikepovaných. I proto považujeme podporu z projektu Jižní Čechy olympijské za velmi přínosnou,“ zdůraznil Nestával.

FBC Štíři České Budějovice: Klub byl založený v roce 2001 a nyní má 420 aktivních členů. Vozíčkáři však jeho součástí nejsou dlouho. Začínali samostatně v polovině minulého desetiletí jako Králové České Budějovice. Později přešli do FBC United České Budějovice, který se v roce 2015 sloučil se Štíry. Českobudějovičtí vozíčkáři sbírají i mezinárodní úspěchy. Dokázali vyhrát Prague Wheel Open v Praze a letos zvítězili v turnaji Malmö Open ve Švédsku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Věnujte jedličkám budoucnost a vysaďte je s námi do lesa

12:39 Lesy Praha: Věnujte jedličkám budoucnost a vysaďte je s námi do lesa

S jarem se blíží i vyvrcholení našeho projektu Vánoční jedlička s budoucností: V neděli 7. dubna 201…