Díky státním maturitám máme lepší srovnání úrovně jednotlivých škol, říká hejtman Netolický

24.05.2017 16:36

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a radní pro oblast školství Bohumil Bernášek navštívili Gymnázium v České Třebové, kde, stejně jako na dalších středních školách, probíhají ústní maturitní zkoušky. Hejtman se tak vrátil na místa, která dobře zná. V roce 2001 totiž zdejší gymnázium úspěšně dokončil.

Díky státním maturitám máme lepší srovnání úrovně jednotlivých škol, říká hejtman Netolický
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický
reklama

„Detailně jsem se seznámil s průběhem zkoušení, které se značně liší od dřívějšího způsobu. Studentům se zkoušení výrazněji protahuje, protože od didaktického testu až po profilové části maturit trvá celý průběh zkoušek déle jak měsíc oproti dřívějšku, kdy vše žák absolvoval během jednoho dne. Struktura maturitní zkoušky je také náročnější, ale pro celkový přehled o daných předmětech je díky tomu výrazně vyšší,“ sdělil hejtman Netolický. „Osobně považuju státní část za velké zobjektivnění přezkoušení studentů. Podařilo se nastavit pravidla, aby zkoušky ze stejných typů škol v různých částech republiky byly srovnatelné. Nikdo nyní nemůže zpochybňovat, že by se zkoušení v jedné či druhé škole lišilo, a že by studenti získali maturitu takzvaně zadarmo,“ uvedl Netolický, který se zúčastnil zkoušení z českého a anglického jazyka, ale také základů společenských věd.

Hejtman pochválil také přístup samotných pedagogů a všech zkoušejících. „Velmi oceňuji, že samotný průběh zkoušky nezvyšuje napětí, ale naopak vyučující působí velmi příjemně a studenti se tak mohou plně koncentrovat na průběh samotné zkoušky,“ dodal Netolický

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČHMÚ: Ministr Brabec slavnostně otevřel novou budovu Českého hydrometeorologického ústavu

17:36 ČHMÚ: Ministr Brabec slavnostně otevřel novou budovu Českého hydrometeorologického ústavu

Ministr životního prostředí se zúčastnil v pražských Komořanech slavnostního otevření nového předpov…