Dobíjení elektromobilů u stojanů ČEZ v Jihočeském kraji meziročně vzrostlo

28.02.2023 16:09 | Komerční článek

Celkem 146 358 kWh ekologické elektřiny loni odebrali řidiči elektromobilů na stojanech ČEZ v Jihočeském kraji. V porovnání s rokem 2021 je to o 48 procent více. Souvisí to především se zvyšujícím se počtem čistě elektrických vozidel.

Dobíjení elektromobilů u stojanů ČEZ v Jihočeském kraji meziročně vzrostlo
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Jen loni jich po celé zemi přibylo několik tisíc. Rozvíjel se i počet dobíjecích stojanů. ČEZ jich loni nově zprovoznil 130. Celkově řidiči u zelených stojanů největší české sítě načerpali celkem více než 4,4 milionu kWh certifikované bezemisní elektřiny.

V Jihočeském kraji ČEZ aktuálně provozuje dvacet veřejných dobíjecích stanic, většinu rychlodobíjecích. Kromě krajské metropole Českých Budějovic jsou také v Jindřichově Hradci, Písku, Prachaticích, Soběslavi, Třeboni, Vimperku nebo v Lipně nad Vltavou a Horní Plané. Nejčastěji lidé své elektromobily dobíjeli na stojenech u prodejen Kaufland v Českých Budějovicích a Třeboni. Celkově se loni u jihočeských stojanů Supiny ČEZ zákazníci zastavili v 8 597 případech. Průměrně při jednom dobití načerpali 17 kWh elektřiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: komerční tisková zpráva

Mgr. Miroslav Kavij byl položen dotaz

Jak chcete přimět Putina uzavřít mír?

A uvědomujete si vůbec, že hlavním viníkem války je Rusko, které na Ukrajinu zaútočilo? Nebo vy ten útok schvalujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

BESIP: Počet obětí dopravních nehod je nejnižší v historii

22:31 BESIP: Počet obětí dopravních nehod je nejnižší v historii

Dopravní nehody v Česku si za prvních sedm měsíců roku vyžádaly 218 lidských životů, z toho 28 motoc…