Důležité právní věty zveřejňuje Nejvyšší soud co nejrychleji

04.06.2016 18:10

Nejvyšší soud ve snaze co nejdříve informovat o svých nejdůležitějších rozhodnutích a také stanoviscích, přijatých svými kolegii, přichází na webových stránkách s aktuální novinkou. Pod odkazem „Rozhodovací činnost“ nyní internetoví uživatelé naleznou nové rubriky „Právní věty, trestní kolegium“ a „Právní věty, občanskoprávní a obchodní kolegium“.

Důležité právní věty zveřejňuje Nejvyšší soud co nejrychleji
Foto: Nejvyšší soud ČR
Popisek: Nejvyšší soud ČR, logo
reklama

Už z názvů je patrné, že obě tyto rubriky obsahují právní věty, aktuálně schválené k publikaci v tzv. zelené sbírce, tedy Sbírce soudních rozhodnutí a stanovisek Nejvyššího soudu. Protože od schválení k publikaci až po samotné uveřejnění v tištěné sbírce uběhne vždy několik měsíců, vybraná nejdůležitější rozhodnutí a stanoviska začal Nejvyšší soud zveřejňovat ve zmíněných rubrikách na webu dříve, aby s nimi odbornou a laickou veřejnost seznámil co nejrychleji. Každá takto uveřejněná právní věta je doplněna krátkou anotací a informací o tom, kdy byla schválena a ve kterém čísle Sbírky soudních rozhodnutí a stanovisek Nejvyššího soudu ji bude možné nalézt s dalšími podrobnostmi. 

Nejvyšší soud předpokládá, že takto ještě efektivněji dokáže naplňovat jednu ze svých základních funkcí sjednocovatele judikatury.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo pro místní rozvoj: Jak je to s 5G sítěmi

7:34 Ministerstvo pro místní rozvoj: Jak je to s 5G sítěmi

V poslední době se objevují spekulace o spojitosti mezi koronavirem (SARS-CoV-2), tedy onemocněním C…