ERÚ: A. Vitáskové se v USA dostalo podpory

04.08.2014 14:45

Silnou podporu a důvěru v kroky českého regulátora vyslovili zástupci politických a dalších vlivných organizací Spojených států amerických během pracovní návštěvy předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleny Vitáskové.

ERÚ: A. Vitáskové se v USA dostalo podpory
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ

Předsedkyně ERÚ byla na několikadenní návštěvě v USA na základě osobního pozvání od vedení tamějších státních institucí. Velká část agendy během jednání se týkala vlivu regulátora na energetickou bezpečnost, zejména v oblasti zásobování zemním plynem.

„Byla jsem velmi mile překvapena, že se zástupci amerických státních, politických a dalších vlivných organizací zabývají situací v české energetice a mají o ní skutečně dobrý přehled. O to víc mne potěšilo, že mi byla ze strany státních institucí USA vyjádřena podpora ve všech souvisejících otázkách. Šlo například o podporu regulátora a kroků, které ERÚ činí v rámci svých pravomocí v elektroenergetice a plynárenství, i o vyjádření osobní solidarity,“ uvedla předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.

Cesta byla uskutečněna na základě pozvání z americké strany a sloužila mimo jiné k výměně informací před říjnovým energetickým summitem mezi Evropskou unií a Spojenými státy americkými.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Dopravní opatření na komunikaci Křižíkova

19:33 MHMP: Dopravní opatření na komunikaci Křižíkova

Od 24. září do 3. října 2019 bude omezen provoz na komunikaci Křižíkova v úseku ulic Ke Štvanici – M…