„Poslední vývoj v Evropě a provedené zátěžové testy prokázaly význam výstavby nových plynárenských projektů. Tyto projekty společného zájmu by měly přispět kromě energetické bezpečnosti také k integraci trhů a zvýšení jejich efektivnosti. Výstavba těchto projektů je ovšem komplexní záležitostí a neobejde se bez podpory národních regulátorů, kteří musí hlídat, aby prostředky konečných zákazníků nebyly investovány do projektů, které pro ně nebudou mít adekvátní přínosy,“ uvedla Alena Vitásková. V této souvislosti rovněž ukrajinské zástupce informovala o chystaném summitu o energetické bezpečnosti, který v květnu 2015 uspořádá Evropská unie ve spolupráci s USA v Praze.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Tisková zpráva