Základní a zároveň velmi rozšířenou chybou majitelů firem je podle Slabého mísení firemních a soukromých aktivit. To znamená, že na firemní účet jdou soukromé telefony, auta členů rodiny, nebo dokonce rodinné nemovitosti. Čím více takových věcí ve svém podniku jeho majitel nashromáždí, tím víc zatěžují případné jednání s kupcem. Totéž samozřejmě platí pro nejrůznější daňové optimalizace a další fígle, které snižují platby a odvody státu.
„Nový majitel má zájem o čistou firmu, nechce si koupit její případné kostlivce ve skříních. A pokud bude ochoten je převzít, pak jen výměnou za podstatně nižší kupní cenu,“ zdůrazňuje v rozhovoru Jan Slabý, který se fúzím a akvizicím věnuje zhruba 15 let. Nejvíc snahu o prodej firmy komplikují právě daňové optimalizace.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

7:33 Vězeňská služba: Dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi II
Přesně před rokem se na obrazovkách TV Prima objevil nový dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi…
- 20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
- 16:14 ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %
- 11:14 Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů
- 7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil
- 22:42 Česká pošta: Zpráva o udržitelném rozvoji za rok 2024