FN Brno poskytne speciální trauma tým pro záložní nemocnici na výstavišti

21.10.2020 21:20

Podle aktuální epidemiologické situace navyšuje FN Brno počty lůžek. Tento týden je kapacita pro covid pozitivní pacienty kolem 150 lůžek, dalších 50 může nemocnice poskytnout během pár dní, pokud bude potřeba. Výhledově je nemocnice schopna poskytnout až 300 lůžek.

FN Brno poskytne speciální trauma tým pro záložní nemocnici na výstavišti
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo
reklama

Na zhoršenou epidemiologickou situaci reaguje krizový štáb Jihomoravského kraje, který rozhodl, že se v případě krizového řízení zřídí na brněnském výstavišti záložní nemocnice, která by mohla mít kolem 320 lůžek pro pacienty s koronavirem. „Rozhodli jsme se jako fakultní nemocnice nabídnout záložní nemocnici náš Emergency Medical Team, který je zřizovaný ministerstvem, ale vlastníme ho my. Vysíláme ho v případě katastrof do zahraničí, naši odborníci pomáhali například týden v Nepálu po zemětřesení,“ představil část krizového plánu zdravotnický náměstek FN Brno prof. MUDr. Ondřej Ludka Ph.D. Tento krizový tým je složen z 6 lékařů a 18 zdravotních sester. Vzhledem k tomu, že jsou cvičeni do zapojení v humanitárních akcích, je tým zvyklý na extrémní krizové situace.

Emergency Medical Team bude vzhledem k plánovanému počtu lůžek potřebovat k sobě i další personál, především z řad nelékařského zdravotnického personálu, jako jsou sestry a sanitáři. Role trauma týmu bude dominantně řídící, ale také se dle možností bude podílet na péči u covid pozitivních pacientů. „Dle mého názoru je lepší nabídnout pomoc a starat se o další pacienty v jiném zařízení, pokud to naše bude již zcela zaplněné a bude hrozit kolaps zdravotního systému. Nikdo z nás si samozřejmě nepřeje, aby situace došla takhle daleko, ale musíme být připraveni. Myslím, že by nebylo špatné i částečné zapojení ambulantních specialistů či praktických lékařů,“ dodává Ludka.

Čtyřiadvaceti členný tým je složen z lékařů a sester různých odborností a vzhledem k množství případů, kdy jsou zaměstnanci v karanténě nebo na OČR se svými dětmi, nedojde k významnému personálnímu oslabení FN Brno na jednotlivých odděleních a klinikách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM předal areál Richtrových bud v Krkonoších Policejnímu prezidiu

22:45 ÚZSVM předal areál Richtrových bud v Krkonoších Policejnímu prezidiu

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Trutnově předal areál Richtrových bud v P…