FN Hradec Králové od 4. prosince spustí testování pedagogů antigenními testy

03.12.2020 19:38

Odběrové centrum COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví České republiky v pátek 4. prosince 2020 spustí antigenní testování pro pedagogické pracovníky. Test je prováděn odběrem z nosohltanu (nosu).

FN Hradec Králové od 4. prosince spustí testování pedagogů antigenními testy
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Zájemci o provedení testu se musí předem objednat v rezervačním systému (ZDE). Další podmínkou je předložit potvrzení zaměstnavatele, že osoba je pedagogickým pracovníkem.

Odběrové centrum bude i nadále zajišťovat testování samoplátců a osob indikovaných k vyšetření PCR testem hygieniky či lékaři. Od 18. prosince 2020 začne centrum zajišťovat testování antigenními testy pro veřejnost, podmínkou bude opět objednání v rezervačním systému.

Odběrové centrum FN HK pro vyšetření antigenním testem je v provozu každý den od 7,30 do 15,30 hodin. „Žádáme všechny o řádné vyplnění všech údajů včetně mobilního telefonního čísla v rezervačním systému. Dále je třeba, aby na odběrové místo přicházeli občané s ochranou dýchacích cest a dodržovali hygienická pravidla,“ uvedla vedoucí Oddělení nemocniční hygieny FN HK MUDr. Lenka Hobzová, Ph.D. V případě pozitivního výsledku antigenního testu bude u osob, které nemají klinické příznaky infekce COVID-19 z nařízení Ministerstva zdravotnictví proveden v rámci odběrového místa PCR test k ověření pozitivity. Test bude proveden novým stěrem z nosohltanu. Informace o výsledku tohoto vyšetření je zasílána prostřednictvím SMS na mobilní telefon do 48 hodin.

Upozorňujeme, že testování za pomoci antigenních testů je dobrovolné a je určeno pro osoby, které se cítí zdrávy a netrpí příznaky onemocnění COVID-19. Osoby nemocné či s příznaky musí nejlépe telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře. Antigenní testy se neprovádějí u osob, které v uplynulých 90 dnech prodělaly infekci COVID-19 a také v případech, že byly v uplynulých pěti dnech testovány PCR testem s negativním výsledkem.

Odběrové centrum FN HK funguje jako drive-in, příjezd je vyznačen Třebešskou ulicí kolem areálu Univerzity obrany. Příchod pro pěší je vyznačen od pěší i hlavní vrátnice. Centrum je v provozu sedm dní v týdnu. Provozní doba a další podmínky se mohou v dalších týdnech s ohledem na vývoj situace měnit, informace budou uvedeny na webových stránkách Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Žádáme zájemce o testování, aby využívali spádové odběrové centrum. Mapu umístění odběrových center v celé České republice včetně informací o jejich provozní době je možné najít na webu Ministerstva zdravotnictví ČR.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …