FN Hradec Králové od 4. prosince spustí testování pedagogů antigenními testy

03.12.2020 19:38

Odběrové centrum COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví České republiky v pátek 4. prosince 2020 spustí antigenní testování pro pedagogické pracovníky. Test je prováděn odběrem z nosohltanu (nosu).

FN Hradec Králové od 4. prosince spustí testování pedagogů antigenními testy
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové
reklama

Zájemci o provedení testu se musí předem objednat v rezervačním systému (ZDE). Další podmínkou je předložit potvrzení zaměstnavatele, že osoba je pedagogickým pracovníkem.

Odběrové centrum bude i nadále zajišťovat testování samoplátců a osob indikovaných k vyšetření PCR testem hygieniky či lékaři. Od 18. prosince 2020 začne centrum zajišťovat testování antigenními testy pro veřejnost, podmínkou bude opět objednání v rezervačním systému.

Odběrové centrum FN HK pro vyšetření antigenním testem je v provozu každý den od 7,30 do 15,30 hodin. „Žádáme všechny o řádné vyplnění všech údajů včetně mobilního telefonního čísla v rezervačním systému. Dále je třeba, aby na odběrové místo přicházeli občané s ochranou dýchacích cest a dodržovali hygienická pravidla,“ uvedla vedoucí Oddělení nemocniční hygieny FN HK MUDr. Lenka Hobzová, Ph.D. V případě pozitivního výsledku antigenního testu bude u osob, které nemají klinické příznaky infekce COVID-19 z nařízení Ministerstva zdravotnictví proveden v rámci odběrového místa PCR test k ověření pozitivity. Test bude proveden novým stěrem z nosohltanu. Informace o výsledku tohoto vyšetření je zasílána prostřednictvím SMS na mobilní telefon do 48 hodin.

Upozorňujeme, že testování za pomoci antigenních testů je dobrovolné a je určeno pro osoby, které se cítí zdrávy a netrpí příznaky onemocnění COVID-19. Osoby nemocné či s příznaky musí nejlépe telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře. Antigenní testy se neprovádějí u osob, které v uplynulých 90 dnech prodělaly infekci COVID-19 a také v případech, že byly v uplynulých pěti dnech testovány PCR testem s negativním výsledkem.

Odběrové centrum FN HK funguje jako drive-in, příjezd je vyznačen Třebešskou ulicí kolem areálu Univerzity obrany. Příchod pro pěší je vyznačen od pěší i hlavní vrátnice. Centrum je v provozu sedm dní v týdnu. Provozní doba a další podmínky se mohou v dalších týdnech s ohledem na vývoj situace měnit, informace budou uvedeny na webových stránkách Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Žádáme zájemce o testování, aby využívali spádové odběrové centrum. Mapu umístění odběrových center v celé České republice včetně informací o jejich provozní době je možné najít na webu Ministerstva zdravotnictví ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda navrhne Parlamentu zvýšit lidem v karanténě náhradu mzdy, zaměstnance čeká povinné testování

22:54 Vláda navrhne Parlamentu zvýšit lidem v karanténě náhradu mzdy, zaměstnance čeká povinné testování

Zaměstnanci v karanténě by mohli čtrnáct dnů pobírat náhradu mzdy ve výši sto procent denního vyměřo…