Fakulta stavební ČVUT v Praze zve na Den otevřených dveří

25. 11. 2015 16:22

Fakulta stavební Českého vysokého učení technického v Praze pořádá v pátek 27. listopadu den otevřených dveří.

Fakulta stavební ČVUT v Praze zve na Den otevřených dveří
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Návštěvníci si prohlédnou zajímavé laboratoře a oborové učebny. Zástupci z řad pedagogů a studentů představí osobně jednotlivé bakalářské studijní obory. Den otevřených dveří se koná v dejvickém kampusu (Thákurova 7, Praha 6) od 9.30 do 15.00 hodin. 

Program dne otevřených dveří představí možnosti studia napříč třinácti bakalářskými studijními obory, informace o přijímacím řízení a formě studia.

„Fakulta má špičkové vybavení, nabízí studentům kvalitní a příjemné zázemí a v neposlední řadě se studentům věnují akademičtí pracovníci, kteří jsou experty ve svém oboru a jsou mezinárodně uznávanými odborníky. V rámci dne otevřených dveří zpřístupníme maximum laboratoří, aby se každý mohl přesvědčit o kvalitě zázemí pro studium. Věříme, že čas investovaný do návštěvy fakulty bude pro každého cenným zdrojem informací pro klíčové rozhodování o profesní budoucnosti,“ uvádí děkanka fakulty profesorka Alena Kohoutková.

Návštěvníci uvidí, jakým způsobem vědečtí pracovníci a studenti využívají nejrůznější laboratoře, například laboratoře Experimentálního centra, Silniční laboratoře, Mechanickou laboratoř a přípravnu vzorků nebo Vodohospodářské experimentální centrum. V průběhu dne bude otevřena Pedologická laboratoř a sbírka. Zpřístupněna bude modelovna a počítačová učebna v Ateliéru D, Laboratoř membránových konstrukcí a kreslírna oboru Architektura a stavitelství. Zpřístupněna bude také pedologická laboratoř. Moderní metody v oboru představí laboratoř katedry vyšší geodézie.

Fakulta působí také na dvou významných pracovištích, která se nachází mimo dejvický kampus. Je jím Podzemní laboratoř Josef, která je unikátním pracovištěm u nás a na mezinárodním poli má významné postavení. Realizují se zde výzkumné projekty, tréninkové kurzy, exkurze pro odbornou i laickou veřejnost, prezentace produktů a technologií různých firem (ceg.fsv.cvut.cz). Druhý pracovištěm je UCEEB – Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, v rámci kterého odborníci z Fakulty stavební ČVUT zabývají obvodovými plášti budov, stavební fyzikou a pokročilými materiálovými řešeními (www.uceeb.cz).

Program dne je možné najít na www.fsv.cvut.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Pardubického kraje hledá dobové fotografie a historické materiály

13:30 Nemocnice Pardubického kraje hledá dobové fotografie a historické materiály

Společnost Nemocnice Pardubického kraje by se ráda obrátila na veřejnost s prosbou o poskytnutí dobo…