Finanční správa vydražila zlaté cihly za 2,8 milionu korun

07.11.2023 7:23 | Tisková zpráva

Finanční úřad pro hlavní město Prahu vydražil tři zlaté cihly, zabavené v rámci daňové exekuce za celkem 2,8 milionu korun. O zlaté slitky byl velký zájem a dražitelé o ně bojovali ve třech aukcích celkem 251 příhozy. Od spuštění provozu Aplikace elektronických dražeb (APED) v roce 2019 finanční správa nařídila již bezmála dva tisíce online dražeb pro téměř 4700 uživatelů této aplikace.

Finanční správa vydražila zlaté cihly za 2,8 milionu korun
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo

V rámci dražby byla nejtěžší z cihel o ryzosti 668/1000 a hmotnosti 1897,3 gramu vydražena za 1 629 000 korun a prostřední zlatý slitek o ryzosti 572/1000 a hmotnosti 847,5 gramu za 635 000 korun. Nejmenší zlatý slitek o ryzosti 494/1000 a hmotnosti 802,9 gramu se vydražil za 491 000 korun.

Anketa

Souhlasíte s tím, že koalice SPOLU jde společně i do eurovoleb?

3%
17%
hlasovalo: 38469 lidí

Dražit elektronicky s finanční správou může začít jednoduše každý. Uživatelský účet si mohou zřídit jak fyzické, tak právnické osoby, a to tuzemské i zahraniční. Přístup do Aplikace elektronických dražeb získá žadatel po online registraci (ZDE), vyplnění žádosti a ověření identity. Identita žadatele se ověřuje pouze při registraci do aplikace, a to pomocí datové schránky, uznávaným elektronickým podpisem nebo prostřednictvím služby NIA ID či bankovní identity. Ověřit identitu žadatele je možné také osobně na finančním úřadu.

Souhrnné informace a přehled aktuálních dražeb jsou k dispozici na webových stránkách finanční správy ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Po zvýšení příspěvku na péči je nutné zajistit i jeho pravidelnou valorizaci

22:04 Ombudsman: Po zvýšení příspěvku na péči je nutné zajistit i jeho pravidelnou valorizaci

Zvýšení příspěvku na péči, které v pátek odsouhlasila Poslanecká sněmovna, se nevztahuje na nejnižší…