Generál Bečvář ocenil odbornost Ústavu leteckého zdravotnictví

10.10.2016 13:32

Ve čtvrtek 6. října navštívil náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář v doprovodu ředitele odboru vojenského zdravotnictví plukovníka Petra Krále výcvikově expertizní část Ústavu leteckého zdravotnictví Praha.

Generál Bečvář ocenil odbornost Ústavu leteckého zdravotnictví
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Ředitel Ústavu Petr Chmátal jej provedl jednotlivými pracovišti a seznámil s hlavními úkoly plněnými jak pro armádu, tak pro české zdravotnictví.

Generál Bečvář si se zájmem prohlédl zařízení přetlakové komory, které slouží k léčbě vojenských i civilních pacientů v širokém spektru indikací. „Zařízení využíváme k léčbě akutních stavů, jako jsou otravy kysličníkem uhelnatým či dekompresní nemoc, chronické choroby způsobené nedostatečným prokrvením nebo poruchy hojení chirurgických ran,“ vysvětlil plukovník Král.

Dalším představeným pracovištěm bylo oddělení bezpečnosti letů, které má ryze letecký a vojenský charakter a slouží k přípravě a výcviku vojenských pilotů, parašutistů a potápěčů.

Odborníci dále hosta seznámili s podtlakovými komorami, které slouží k testování a demonstraci vlivů změn tlaku a kyslíku na lidský organismus. Při této příležitosti si generál Bečvář osobně vyzkoušel letové iluze na desorientačním simulátoru, které mohou vzniknout v dílčích fázích letu včetně přistání, a také se na vlastní kůži přesvědčil, jak se mění zorné pole s brýlemi nočního vidění při simulovaném letu.

„Jak jsem se mohl osobně přesvědčit, ústav poskytuje komplexní lékařské zázemí na velmi vysoké odborné úrovni,“ ocenil generál Bečvář na závěr své návštěvy schopnosti zdravotnického personálu a dodal: „ Aby byl ústav schopen nadále plnit úkoly, které jsou pro přípravu leteckého personálu AČR nezbytné, je nutné zabývat se reálně úvahami o modernizaci zařízení. To se týká například barokomory pocházející z roku 1964.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj čekají velké investice, programové dotace pro obce se však krátit nebudou

9:51 Pardubický kraj čekají velké investice, programové dotace pro obce se však krátit nebudou

Krajské předsednictvo Sdružení místních samospráv České republiky uspořádalo v Českých Heřmanicích t…