Generali: MMR šíří nepravdivé informace, aby zakrylo svá pochybení

13.07.2012 15:36

Pojišťovna Generali se kategoricky ohrazuje proti tvrzením představitelů MMR, která zazněla na dnešní tiskové konferenci, zejména proti vyjádření náměstka Michala Janeby, že „postup pojišťovny v případě nepojištěné CK Majestic Travel patrně odporuje zákonu o cestovním ruchu“. Pojišťovna vždy postupovala v souladu s platnou legislativou, jak prokázaly opakované kontroly ze strany dozorujícího orgánu nad tuzemskými pojišťovnami, České národní banky.

Generali: MMR šíří nepravdivé informace, aby zakrylo svá pochybení
Foto: Pojišťovna Generali
Popisek: Pojišťovna Generali

Je to právě MMR, které v minulosti vyslovilo svůj souhlas kromě jiného i s tím, že vznik pojištění je podmíněn zaplacením pojistného. Toto ustanovení všeobecných pojistných podmínek Generali se neměnilo od roku 2000, kdy pojistné podmínky schválil tehdejší orgán dozoru nad pojišťovnictvím, kterým bylo Ministerstvo financí, a to po nezbytném předchozím kladném vyjádření MMR.

Stát tedy sám dopředu pojistné podmínky zkontroloval a schválil a nyní MMR tvrdí, že takový postup je v rozporu se zákonem. V případě CK Majestic Travel se Ministerstvo pro místní rozvoj snaží bagatelizovat prvotní a klíčovou chybu živnostenského úřadu a zastřít selhání své kontrolní role, jakož i neschopnost novelizovat zákon, který platí od roku 2000. Pojišťovna žádnou zákonem uloženou povinnost neporušila a vyzývá tímto MMR, aby se zdrželo nepravdivých a poškozujících informací šířených směrem k veřejnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Limitovaná edice medu ke 100. výročí ČR je v prodeji

22:28 Lesy Praha: Limitovaná edice medu ke 100. výročí ČR je v prodeji

Za několik málo dnů uplyne 100 let od založení Československé republiky a my jsme pro vás přichystal…